Hírek

2018. Április 21. 19:24, szombat | Sport
Forrás: feol.hu

Második félidei játékával magabiztosan győzött az Alba FKC

Nyolc góllal nyertek a fehérváriak a sereghajtó Vasas ellen a K&H Liga női kézilabda NB I 21. fordulójában.

Győzelmi kényszer alatt lépett parkettre az idén hektikus teljesítménnyel előrukkoló fehérvári gárda a sereghajtó angyalföldiek ellen. A Békéscsabai fiaskót kiküszöbölendő hamar megszerezte a vezetést az Alba Mendy révén. Fekete postafordultával válaszolt, majd Kuczora góljával már a Vasasnál volt az előny. A bajnokságban mindössze egy győzelmet számláló fővárosiak kapujába Győri parádézott, előbb Lavko, majd Nascimento hetesét védte bravúrosan. A védekezésben gyámoltalan, támadásban tanácstalan házigazdák rohantak az eredmény után, a 21. percben már kétgólos hátrányba kerültek a két büntetőt is hibázó Májer Krisztina és társai. A játékrész során nyolc találatig jutó Claudine Mendy azonban megrázta magát és a pihenőre már fehérvári vezetéssel mehettek a csapatok (15-14).

A szebbik arcát mutatta a hazai együttes a fordulás után: Zsilinszkajtye és a cserepadról beszálló Hudra által percek alatt ötre nőtt a vendéglátók előnye. A Csipkerózsika álmából felébredő FKC sebességet váltott, láthatóan nagyobb kedvvel és legfőképpen pontosabban kézilabdáztak a koronázóvárosi hölgyek. A Fekete és Kuczora képességeiben bízó XIII. kerületieknél elfogyott a puskapor, Mistina Kitti bravúrjai mellett a büntetőket is jó arányban értékesítették a Fejér megyeiek. Az utolsó tíz percre kiütközött a két csapat közötti különbség és második félidei teljesítményük alapján meglehetősen magabiztosan tartották otthon a pontokat a székesfehérváriak.

ALBA FEHÉRVÁR KC – VASAS SC 32-24 (15—14)

Fehérvár: Gabina Lima – Nascimento 1, Gorsenyina 2, ZSILINSZKAJTYE 5, Boldizsár 2, MENDY 8, Pelczéder 1.

Csere: MISTINA (kapus), Lavko 3 (3), Májer 4 (1), Temes 2, Djordjievszka 1, Hudra 2, Rózsás, Utasi.

Edző: Deli Rita

VASAS: GYŐRI – Hárs 2, KUCZORA 5 (2), Szecsődi 2, Németh M. 1, Agovics, FEKETE B. 9

Csere: Tzintzis (kapus), Kocsis Á., Pados, Mester 2, Becséri 2, Hansághy 1, Szeberényi, Katona L.

Edző: Varga Márta

Székesfehérvár, 300 néző.

Vezette: Misák, Schmidt

Az eredmény alakulása: 6. p.: 1—2. 12. p.: 4—4. 18. p.: 7—8. 24. p.: 10—11. 28. p.: 12—14. 34. p.: 18—14. 40. p.: 21—17. 46. p.: 25—19. 52. p.: 27—20., 58. p.: 30—21.

Kiállítások: -, illetve 10 perc

Hétméteresek:8 /4 illetve 2/2

feol.hu

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 22. 10:06, hétfő | Sport

Fucsovics 29 helyet javított a tenisz-világranglistán, Marozsán a 38.

Fucsovics Márton a bukaresti tornagyőzelmével 29 helyet javított, ezzel 53. a férfi teniszezők világranglistáján, melyen legjobb magyarként Marozsán Fábián a 38.

2024. Április 21. 11:25, vasárnap | Sport

Kínai Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott Sanghajban

A címvédő és háromszoros világbajnok Max Verstappen, a Red Bull versenyzője nyerte a vasárnapi Forma-1-es Kínai Nagydíjat, ezzel tovább növelte az előnyét az összetettben.

2024. Április 21. 06:00, vasárnap | Sport

A Kisvárda elleni döntetlennel ismét bajnok a Ferencváros

A Ferencváros megnyerte sorozatban a hatodik, összességében pedig a 35. bajnoki címét, mivel hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a kieső helyen álló Kisvárdával

2024. Április 20. 09:46, szombat | Sport

Győzelemmel avatta fel az Alba Arénát a magyar jégkorong-válogatott

A jövő vasárnap kezdődő divízió I/A-világbajnokság előtt álló magyar férfi jégkorong-válogatott 2-1-re legyőzte az elitben szereplő norvég csapatot a székesfehérvári Alba Aréna avató mérkőzésén pénteken.