Hírek

2017. Augusztus 16. 07:13, szerda | Helyi sport
Forrás: jegkorongblog.hu

Visegrád Kupa: Egygólos vereség a HK Poprad otthonában

A szinte teljesen átalakult Fehérvár AV19 a 2017/2018-as szezonban először a Popráddal mérte össze erejét Szlovákiában. A két együttes története során először találkozott egymással. (Részletes kupamenetrend a cikkben.)

Kóger Dániel 43 másodperc alatt megszerezte a Visegrád Kupa történetének első gólját. Ám az első mérkőzést a szlovák csapat nyerte a magyar EBEL-együttessel szemben.

Mivel az EBEL-keret légiós kapusa, Mark Visentin sérülten érkezett Magyarországra, Rajna Miklós cseréje ezen a mérkőzésen az Erste ligás csapatból felhívott Alex Scola volt.

A magyar csapatot a következő összeállításban küldte jégre Benoit Laporte vezetőedző:

Rajna (Scola) – Jyrkkiö, Uotila, Kóger, Erdély, LoVecchio – Harty, Vidmar, Szabó B., Latendresse, Gilbert – Szirányi, Stipsicz, Szabó K. Music, Vincze – Szabó D., Kocsis, Reisz, Sárpátki. Tehát a teljes keretből Kiss Zsombor és az újonnan igazolt Luttinen hiányzott ezúttal.

A találkozó villámgyors gólváltással indult. Kóger a 43., Svitana az 59. másodpercben talált a kapuba, 1 perc alatt tehát 1-1 állt a táblán. A tempó nem sokat lassult, Jezek a 6. minutumban a hazaiakat juttatta vezetéshez, ezt a Fehérvár nem akceptálta, és 2 perccel később Kóger Dániel duplázásával egyenlített a vendégcsapat.

2-2 után 20 percet kellett várni az újabb találatra. Sajnos a poprádiak 2-0-val vitték el a középső harmadot, így elég jó pozícióból, 4-2-es vezetéssel várhatták a záró periódust. A Volán folytatta az aktív játékot, de a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek szép számmal.

A végeredményt Kocsis Ferenc állította be a 48. percben. A folytatásban főleg a harmadik-negyedik soros magyar fiatalok kerültek helyzetbe, de ezek a lehetőségek nem értek célba.

Értékes, jó meccsen 4-3-ra nyert a HK Poprad. Magyar góllal, de magyar vereséggel indult útjára a Visegrád Kupa.

POPAVS Visegrad Kupa

Felkészülési mérkőzések:

2017. augusztus 10., csütörtök
17:00 MsHK Zilina (SVK-1)–SC Csíkszereda (Zsolna) 4-0
18:00 DVTK Jegesmedvék–Dukla Michalovce (SVK-2) (Miskolc) 4-3 b.

2017. augusztus 16., szerda
17.00: HC Topolcany (SVK-2)–SC Csíkszereda (Nagytapolcsány)

2017. augusztus 17., csütörtök
12:00 HC 07 Detva (SVK)–ASC Corona Brassó (Pavel Zabojnik emléktorna, Zólyom)
15:00: DAB–Junoszty Minszk (BLR-1) (Tátra Kupa, Poprád)
17:00 HK 36 Skalica (SVK-2)–UTE (Szakolca)
18:00 DVTK Jegesmedvék–Vienna Capitals II. (Miskolc)

2017. augusztus 18., péntek
Fehérvári Titánok–Vienna Capitals II. (Székesfehérvár)
12:00 ASC Corona Brassó–GKS Katowice (Pavel Zabojnik emléktorna, Zólyom)
18:00: HC Topolcany (SVK-2)–UTE (Nagytapolcsány)

2017. augusztus 19., szombat
15:00: DAB–HC Kosice (SVK-1) (Tátra Kupa, Poprád)
19:00 HKM Zvolen (SVK-1)–ASC Corona Brassó (Pavel Zabojnik emléktorna, Zólyom)

2017. augusztus 20., vasárnap
DAB–??? (Tátra Kupa, Poprád, helyosztó)

2017. augusztus 24., csütörtök
HK Skalica–DAB (Szakolca)

2017. augusztus 25., péntek
17.00: Fehérvári Titánok–FTC (Székesfehérvár)
20.00: Les Gothiques d’Amiens–Corona Brassó (Napoleon Kupa, Amiens)
HC Topolcany–DAB (Nagytapolcsány)

2017. augusztus 26., szombat
19:30 Vienna Capitals II.–EC KAC II. (Alpesi Liga) (Bécs)
20.00: Les Dragons de Rouen–Corona Brassó (Napoleon Kupa, Amiens)

2017. augusztus 27., vasárnap
19:00 EC KAC II. (Alpesi Liga)–Vienna Capitals II. (Klagenfurt)

2017. augusztus 31. csütörtök
18:00 HC Orli Znojmo (EBEL)–MAC Budapest (Znojmo)

Szeptember 1., péntek
Medvescak Zagreb–HC Nové Zámky (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
18.00: FTC–Fehérvári Titánok (Pesterzsébet)
19:15: Fehérvár AV19–Lausitzer Füchse (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)

Szeptember 2., szombat
HC Nové Zámky–Lausitzer Füchse (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
19:15: Fehérvár AV19–Medvescak Zagreb (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)

Szeptember 3., vasárnap
MAC Budapest–Vienna Capitals II. (Tüskecsarnok)
Lausitzer Füchse–Medvescak Zagreb (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)
17:00 DVTK Jegesmedvék–HC 07 Detva (SVK-2) (Miskolc)
18:30: Fehérvár AV19–HC Nové Zámky (Ifj. Ocskay Gábor-emléktorna)

2024. Május 04. 08:35, szombat | Sport

Férfi divízió I/A-vb - Hosszabbításban győzelem az olaszok ellen, szombaton dől el a feljutás

A magyar férfi jégkorong-válogatott hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a házigazda olasz csapatot pénteken a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik fordulójában.

2024. Május 04. 06:00, szombat | Belföld

Szijjártó Péter szerint az elmúlt években a magyar külpolitika mindig a jó válaszokat találta meg

Az elmúlt évek súlyos kihívásai során a magyar külpolitika mindig a jó válaszokat találta meg, eközben Brüsszel kudarcot vallott a válságokra történő reagálás során

A Fidesz és a KDNP összes vezető politikusa az országot járja majd a következő hetekben

Megkezdjük a valaha volt legnagyobb, legerősebb európai parlamenti kampány második szakaszát, a Fidesz és a KDNP összes vezető politikusa az országot járja majd a következő hetekben