Hírek
2022. Október 07. 09:07, péntek |
Helyi
Forrás: Katasztrófavédelem
15 méter mély kútból mentettek ki egy tacskót a tűzoltók

Egy tizenöt méter mély kútba esett Udvaron egy kutya.
Szerencsétlenségére a kút alján csaknem félméteres víz állt, ezért gazdája rögtön egy vödröt eresztett le neki, amelybe a kiskutya azonnal bele is kapaszkodott.
A mohácsi hivatásos tűzoltók siettek, hogy megmentsék az ebet, aki hősiesen várta a segítséget, és kitartóan kapaszkodott a „mentőövbe”. Nem kellett sokáig várnia, egy mentőkötélen már érkezett is a segítség a magasból.
A kicsi tacskó megúszta a kalandot és sérülés nélkül térhetett haza.
Fotók: Baranya MKI
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Május 23. 07:35, péntek | Sport
Premier League - Kerkez Milos a szezon álomcsapatában
Kerkez Milos, a Bournemouth magyar válogatott védője bekerült az angol labdarúgó-bajnokság hivatalos honlapjának álomcsapatába.
2025. Május 23. 07:34, péntek | Sport
Ismét felveheti a Videoton nevet a székesfehérvári labdarúgócsapat
A Videoton Holding Zrt. hozzájárult ahhoz, hogy a székesfehérvári labdarúgócsapat ismét a Videoton nevet használja.
2025. Május 23. 07:33, péntek | Külföld
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására
Az amerikai kormányzat megvonja a Harvard Egyetem jogát a külföldi diákok fogadására részben \"terroristapártoló\" tevékenység miatt - közölte a belbiztonsági minisztérium csütörtökön.