Városlista
2026. március 2, hétfő - Lujza

Hírek

2011. Július 28. 07:45, csütörtök | Sport
Forrás: HírTV

170 fős küldöttséggel számol a MOB

170 fős küldöttséggel számol a MOB

Pontosan egy év múlva kezdődik a londoni nyári olimpia. Egy esztendővel az ötkarikás játékok megnyitója előtt 46 magyar sportoló rendelkezik olimpiai kvótával, ám ez a szám akár még több mint 100 versenyzővel bővülhet.

A versenyzők felkészülése a kvalifikációs versenyekre zavartalan, az állami támogatások új elosztási rendszerének köszönhetően, melyet ma már az olimpiai bizottság irányít.

Borkai Zsolt, a MOB elnöke mintegy 170 fős magyar küldöttségre számít, bár ehhez még több csapatsportágban is kvalifikálniuk kell magukat a magyar válogatottaknak.

A Magyar Olimpiai Bizottság elnöke elmondta: „46 versenyzőnk jutott ki az olimpiára, a tegnapi fantasztikus eredménnyel a vízilabdások is kijutottak és kvótát szereztek és ezáltal a 33 főről, miután a vízilabdacsapat 13 fős, 46-ra növekedett a kvótát szerzett versenyzőknek a száma”. Hozzátette: „bizakodóak vagyunk, a Magyar Olimpiai Bizottság folyamatosan készül a 2012-es olimpiára, számtalan feladatunk van. Egyrészről biztosítanunk kell a kvalifikációs versenyen a versenylehetőséget a Magyar Olimpiai Bizottságnak, de hát ezt megtettük már 2011 januárjában, amikor is olyan támogatást tudtunk a sportolóknak, szakvezetőknek, edzőknek adni, amivel nyugodtan tudtak készülni a kvalifikációs versenyekre, és abban bízunk, hogy körülbelül 170 fős csapatlétszámmal tudunk majd a 2012-es olimpián részt venni.” (pr)

hírTV

Címkék: olimpia

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 01. 15:00, vasárnap | Sport

Szoboszlai gólpasszt adott, hétgólos meccset nyert a Liverpool

A Szoboszlai Dominikkal és Kerkez Milossal felálló címvédő Liverpool hazai pályán 5-2-re legyőzte a bennmaradásért küzdő West Ham Unitedet szombaton az angol labdarúgó Premier League 28. fordulójában.

2026. Február 27. 07:14, péntek | Sport

Európa-liga - Kétgólos hazai sikerével nyolcaddöntős a Ferencváros

A Ferencváros 2-0-ra legyőzte a vendég Ludogorecet a labdarúgó Európa-liga rájátszásának első körös visszavágóján, csütörtökön, ezzel 3-2-es összesítéssel továbbjutott a nyolcaddöntőbe.