Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2017. Október 11. 05:00, szerda | Külföld
Forrás: mti

200 millió fölött a munkanélküliek száma a világon

200 millió fölött a munkanélküliek száma a világon

A világon kétszázmillió fölé emelkedett a munkanélküliek száma az idén, tavalyhoz képest a növekedés mintegy 3,4 millió - áll az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete, az ILO kedden ismertetett jelentésében.

A dokumentum összeállítói szerint a munkanélküliek számának növekedése elsősorban arra vezethető vissza, hogy stagnálnak, nem fejlődnek a kis- és közepes vállalkozások, amelyek a fő munkaadók a fejlődő országokban.

Afrika leginkább elmaradott országaiban a foglalkoztatottak csaknem a fele kisvállalkozásoknál dolgozik, az arab országokban pedig a középvállalkozások alkalmazzák a foglalkoztatottak közel 70 százalékát.

Az ILO szerint a kis- és közepes vállalkozások az elmúlt években komoly kihívásokkal szembesültek, és nemhogy munkahelyeket teremtenének, hanem inkább leépítenek. A jelentés összeállítói szerint ebből pedig az következik, hogy a munkaképes korúak száma lényegesen nagyobb ütemben nő, mint amilyen mértékben bővül az új munkahelyek száma.

Az ILO szakértői 130 országot vizsgáltak meg és ennek alapján arra jutottak, hogy a 2008. évi pénzügyi válság kezdetéig a kis- és közepes cégeknél jóval több munkahely jött létre, mint a nagyvállalatoknál. A helyzet mára megváltozott, a kis- és közepes cégek ugyanis arra törekednek, hogy a lehető legkevesebb munkaerőt alkalmazzák. Az ILO ezzel kapcsolatban felszólította a világ kormányait arra, hogy változtassanak a kialakult helyzeten és olyan ösztönzőket alkalmazzanak, amelyek érdekeltté teszik a kis és közepes cégeket dolgozóik számának a növelésében.

Címkék: munkanélküli, világ

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:07, csütörtök | Külföld

Részlegesen leállt az amerikai szövetségi kormányapparátus működése

Az Egyesült Államok szövetségi kormánya 2025. október 1-jén éjjel közel hét éve az első alkalommal részlegesen leállt, miután a Kongresszus nem tudott megállapodni a kormányzati finanszírozást biztosító törvényjavaslatról.

2025. Október 01. 07:47, szerda | Külföld

Horvát kormányfő: hiba volt eladni az INA részvényeit

Hiba volt eladni az INA horvát olajipari vállalat részvényeit, különösen igaz ez az energiaválság tapasztalatai után -