Hírek
2018. Május 28. 05:02, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
30 fok körüli meleg lesz, de azért jön eső is
A következő napokban is többször várhatók záporok, zivatarok, de emellett sok lesz a napsütés, egyre melegszik az idő: május utolsó napjaiban 32 Celsius-fok is lehet
- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet vasárnap juttattak el az MTI-hez.
Hétfőn többnyire napos idő várható, de elsősorban a délutáni, kora esti órákban szórványosan - legkisebb eséllyel az északkeleti megyékben - kialakulhat zápor, zivatar, helyenként felhőszakadás. A legalacsonyabb hőmérséklet 13-18, a legmagasabb hőmérséklet 26-31 fok között valószínű.
Kedden a napsütés mellett helyenként - elsősorban a nyugati megyékben - lehet zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet 14-19, a maximumhőmérséklet 26-31 fok között alakul.
Szerdán a nyugati megyékben, illetve északkeleten lehet néhol zápor, zivatar. A leghidegebb órákban 14-19 fok lehet. Napközben 27-32 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön és pénteken sok napsütés várható, csak elszórtan fordulhat elő zápor, zivatar. A legalacsonyabb hőmérséklet mindkét nap 14-20 fok között valószínű. A nappali maximumok csütörtökön 28-32, pénteken 27-32 fok között alakulnak.
Szombaton és vasárnap is sok lesz a napsütés. Szombaton legfeljebb a Dunántúlon, vasárnap elvétve alakulhat ki néhol zápor, zivatar. A minimumhőmérséklet szombaton 13-18, vasárnap 11-16 fok között valószínű. Szombaton napközben 24-29, vasárnap 23-28 fokig melegszik a levegő - olvasható az előrejelzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld
Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része
A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.
2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld
Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás
Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
