Városlista
2026. július 23, csütörtök - Lenke

Hírek

2017. Augusztus 25. 07:34, péntek | Belföld
Forrás: mti

A cégvezetők és a pilóták keresnek a legjobban

A cégvezetők és a pilóták keresnek a legjobban

Továbbra is a cégvezetés a legjobban fizető foglalkozás Magyarországon, ugyanis a vezérigazgatók bruttó átlagbére 1 millió 447 ezer forint;

a cégvezetést és a menedzsmentet nem nézve pedig a pilóták keresik a legtöbbet, bruttó 956 ezer forintot - olvasható a pénteki Világgazdaságban.

A gazdasági napilap a fizetesek.hu szakportál augusztusi adataira hivatkozva azt írja, hogy a hivatalos átlagkeresethez a legközelebb a jelzáloghitel-specialisták állnak, az ő bruttó bérük 297 ezer forint. A szakportál 50 ezer munkavállaló béradataiból állította össze kimutatását.

A húsz legjobban fizető pozíció között mindössze négy olyan van, amely nem a cégvezetéshez vagy a menedzsmenthez köthető. Jól fizető kategória még a technika, fejlesztés (bruttó 493 ezer forint), a menedzsment (479 ezer), az információs technológia (460 ezer), valamint a telekommunikáció (405 ezer).

A lista alján a díszletépítők vannak, a szakportál szerint ők átlagosan bruttó 120 ezer forintot visznek haza. A pénztári alkalmazottak, a csaposok 150-150 ezer forintot, az úszómesterek 149 ezer forintot keresnek. A virágkötők, a postások, a szobalányok, a cipészek és a varrónők átlagbére 140 és 150 ezer forint között mozog - olvasható a Világgazdaságban.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 23. 13:00, csütörtök | Belföld

NKA-ügy - Tarr Zoltán: tovább fokozódik a botrány

Tovább fokozódik a \"Hankó-botrány\", az ügyészség nyomozói kedden lefoglalták a Fidesz szervereit, szerdán pedig egy újabb embert vettek őrizetbe a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) támogatásai miatt folyó nyomozás ügyében

2026. Július 23. 10:00, csütörtök | Belföld

A legfőbb ügyész lemondása - Magyar Péter: az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg

A legfőbb ügyész lemondásával \"az ország újabb Orbán-bábtól szabadult meg\" - reagált a miniszterelnök Nagy Gábor Bálint bejelentésére.

2026. Július 23. 07:22, csütörtök | Belföld

Lemondott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész

Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyész szerdán benyújtotta lemondását, az erről szóló közlemény az ügyészség honlapján jelent meg.

2026. Július 23. 07:21, csütörtök | Belföld

Vitézy Dávid ismertette a vasútfejlesztés tízéves programját, az M3-as metró meghosszabbítását is bejelentette

Vitézy Dávid és Magyar Péter ismertette a tizenöt éves Baross Gábor Terv következő tíz évre szóló vasútfejlesztési munkatervét.