Hírek
2015. Október 08. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
A felhasznált villamosenergia egyharmada származott importból az első kilenc hónapban
A Magyarországon felhasznált villamosenergia csaknem egyharmada importból származott az idén az első kilenc hónapban - állapítható meg a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt (MAVIR) adataiból.
A rendszerirányító honlapján közzétette a felhasználás első kilenchavi adatait, amely szerint január és szeptember között az export-import szaldó 10,6 teravattóra volt, ez 32,7 százalékot tett ki átlagosan a teljes hazai villamosenergia-rendszer 32,4 terawattórás felhasználásából.
Hazai termelésből 21,8 terawattóra áramot használtak fel a fogyasztók az első háromnegyed évben.
Az import részaránya az idén áprilisban volt a legmagasabb, 41,3 százalék, de magas volt májusban és júlisban is, mindkét hónapban meghaladta a 38 százalékot.
Tavaly a teljes évben a villamosenergia-rendszer bruttó felhasználása megközelítette a 42,6 terawattórát, az import részaránya 31,4 százalék volt éves átlagban. Abban az évben is a 4. hónapban volt a legmagasabb arányú a külföldi forrásból nyert áram, a mostanihoz hasonló, 41,4 százalék.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld
Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el
Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.
2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld
Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya
Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál