Hírek
2012. Április 11. 14:05, szerda |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
A gazdasági kérdéseken „hasalhat” el Obama
Barack Obama elnök, ha az amerikaiaknak ma kellene voksolniuk, 51-44 százalék arányban verné meg Mitt Romney-t.
Egy sor tulajdonság szempontjából jóval népszerűbb, mint valószínű republikánus kihívója, de gazdasági kérdések árnyékot vetnek újraválasztási esélyeire – derült ki a The Washington Post és az ABC News televízió kedden nyilvánosságra hozott közös felméréséből.
Obama két számjegyű előnnyel vezet Romney előtt az olyan kérdésekben, mint hogy ki védené meg jobban a középosztály (49-39 százalék) és a nők (53-34) érdekeit, ki kezelné jobban a nemzetközi ügyeket (53-36) és az egészségbiztosítást (48-38).
Romney-nak azonban a megkérdezettek nagyobb bizalmat szavaztak a gazdaság (47-43), az energiapolitika (47-42) és a szövetségi költségvetési deficit csökkentésének kérdésében (51-38).
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 12:00, szombat | Külföld
Donald Trump ismét közzétette azt a bejegyzését, amiben Orbán Viktort támogatja
Donald Trump amerikai elnök megismételte pénteken az Orbán Viktor magyar miniszterelnököt támogató múlt heti internetes bejegyzését.
2026. Február 13. 10:00, péntek | Külföld
EU-csúcs: Európának versenyképesebb és ellenállóbb gazdaságot kell építenie
2026. Február 09. 13:00, hétfő | Külföld
Lemondott a brit miniszterelnök kabinetfőnöke az Epstein-botrány miatt
Lemondott vasárnap Morgan McSweeney, a londoni miniszterelnöki hivatal kabinetfőnöke, az Epstein-botrányba keveredett és visszahívott volt washingtoni brit nagykövet, Peter Mandelson kinevezésének egykori fő szószólója.
2026. Február 05. 14:00, csütörtök | Külföld
Donald Trump: rendkívül jó a személyes viszonyom a kínai elnökkel
Donald Trump amerikai elnök kijelentette szerdán, hogy \"rendkívül jó személyes kapcsolat\" fűzi Hszi Csin-ping kínai elnökhöz, és mindketten tudatában vannak annak, hogy mennyire fontos, hogy ez így is maradjon.
