Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2019. Március 02. 13:04, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A GDP növekedéséhez főleg az építőipar és a szolgáltatás járult hozzá

A GDP növekedéséhez főleg az építőipar és a szolgáltatás járult hozzá

A GDP (bruttó hazai termék) növekedéséhez főleg az építőipar és a szolgáltatás járult hozzá, de a mezőgazdaságban is az átlagosat meghaladó bővülés volt tapasztalható Magyarországon

- közölte a Századvég makrogazdasági kutatócsoportjának vezetője szombaton az M1 aktuális csatornán.

Regős Gábor azt mondta, az építőipar a negyedik negyedévben 20, a mezőgazdaság több mint 8 százalék növekedést mutatott.

A turizmusban vannak még kiaknázatlan területek, valamint az élelmiszer- és a gyógyszeripar is tud még fejlődni - tette hozzá.

Németország gazdasága gyengén teljesített, ami meglátszik a magyar exportadatokon is. Ennek ellenére a külkereskedelemben az erős német függés meg fog maradni, mert Magyarországon sok a német tulajdonú vállalat - vélekedett.

Beszélt arról is, hogy a külföldre áramló jövedelem nagyobb, mint a visszafelé jövő. A cél az lenne, hogy legyenek külföldön magyar cégek, amelyek be tudják hozni a profitot - mondta.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.

2025. Május 02. 09:44, péntek | Belföld

Orbán Viktor szerint az Európai Unió miatt teljesít továbbra is rosszul a magyar gazdaság

Nem akarok feladni egyetlen célt sem, amit 2025-re kitűztünk, ezért van az, hogy - bár tudatában voltunk a várható növekedési adatnak -, a parlamentben mégis elfogadtuk Európa legnagyobb adócsökkentési programját