Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2022. Március 29. 15:08, kedd | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A hetvenes években sem volt a mostanihoz mérhető energiaár-sokk

A hetvenes években sem volt a mostanihoz mérhető energiaár-sokk

Az 1970-es évtized egyetlen évében sem élt át a világ az ideihez hasonló mértékű energiaár-sokkot - mondta hétfőn a Bank of England kormányzója.

Andrew Bailey, a brit jegybank ismertetése szerint, a brüsszeli Bruegel gazdaságkutató és elemzőműhely rendezvényén felszólalva elmondta: az egyetlen különbség az, hogy a hetvenes években több olyan év is volt, amikor energiaár-sokk érte a világgazdaságot, és a Bank of England nagyon reméli, hogy ezúttal nem ez történik.

Ettől függetlenül Nagy-Britanniában és máshol is a világban az idén történelmi léptékű sokk éri a reáljövedelmeket és a kiadásokat - fogalmazott a brit jegybank vezetője.

Bailey szerint a Bank of Englandnek nincsenek olyan monetáris eszközei, amelyekkel ez a jelenség megszüntethető, mivel az energia- és az élelmiszerárak révén jelentős részben importált inflációról van szó.

Címkék: ár, energia, sokk

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.