Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2017. Július 13. 11:58, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

A hőség ellenére sem dőlt meg az áramfogyasztási rekord

A hőség ellenére sem dőlt meg az áramfogyasztási rekord

A hőség ellenére sem dőlt meg az áramfogyasztási rekord, és valószínűleg már nem is fog

- mondta Berczelly Réka, a Mavir Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli Rendszerirányító Zrt. kommunikációs főmunkatársa az M1 aktuális csatorna csütörtöki adásában. Megjegyezte, áramfogyasztási rekordok csak összefüggő kánikula idején tudnak megdőlni, azonban az időjárás idén nem úgy alakult.

Kifejtette, hogy a nagyfeszültségű villamosenergia hálózatot üzemeltető Mavir az elmúlt években júniusban, illetve július közepéig mérte a legmagasabb fogyasztási adatokat. Mivel július közepétől az emberek általában elmennek szabadságra, és bizonyos üzemek is leállnak, nyári szünetet tartanak, ezért onnantól a fogyasztás valószínűleg nem fog csúcsokat dönteni. Augusztusban szokott a legmelegebb lenni, azonban akkor kiemelkedően alacsony értékeket szoktak mérni, amit szintén a szabadságolásokkal magyaráznak - tette hozzá.

Berczelly Réka arról is beszélt, hogy idén június 28-án mérték a csúcsot, a fogyasztás 6300 megawatt körül volt, ami a harmadik legmagasabb érték az elmúlt években. Két évvel ezelőtt volt az eddigi nyári csúcs, akkor 6450 megawatt volt Magyarország áramigénye.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.

2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld

Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás

Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos

2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld

Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el

Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt

2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után

A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.