Hírek
2021. Június 18. 15:09, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
A hőségben betartandó munkavédelmi előírásokra hívják fel a figyelmet
Fontos, hogy mindenki tisztában legyen a hőségben végzett munka veszélyeivel, valamint tegye meg a munkavállalók egészségének és biztonságának védelme érdekében szükséges megelőző intézkedéseket is
- írta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára a közösségi oldalán pénteken.
Bodó Sándor a Facebookon közzétett bejegyzésében emlékeztetett: a következő napokban várható hőhullám miatt az országos tisztifőorvos az ország egész területére II. fokú hőségriasztást adott ki június 19-22-re.
A munkavédelmi előírások és az egészségvédelmi tanácsok közül az államtitkár kiemelte a megfelelő hőmérsékletű, 14-16 fokos ivóvíz biztosítását, rendszeres pihenőidő beiktatását, a szabadban pedig árnyékos pihenőhely biztosítását a kritikusnak tekinthető napszakban, 11-15 óra között.
Bodó Sándor hangsúlyozta a rövidebb munkaperiódusok és hosszabb munkaközi szünetek tartását is, zárt térben a klímaberendezések karbantartásának és fertőtlenítésének fontosságát a nyári első használat előtt, valamint azt, hogy mindig legyen mobiltelefon a munkaterületen, ha segítséget kell hívni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
Portfolio.hu: Brüsszel kemény üzenetet küldött a magyar kormánynak
Brüsszel egyértelművé tette, hogy a Barátság vezetéket ért dróntámadás okozta károkért Oroszország felelős
2026. Február 24. 11:00, kedd | Belföld
A Wizz Air rendszerei a hét közepén tervezett karbantartás miatt átmenetileg leállnak
2026. Február 24. 10:26, kedd | Belföld
Holnap éjfélig még benyújtható a katabevallás
A kisadózóknak 2026. február 25-éig kell nyilatkozniuk a 2025-ben megszerzett bevételükről. A nyilatkozat pár perc alatt elkészíthető, és online beadható.
2026. Február 24. 07:35, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: amíg nem jön az olaj, nincs pénz Ukrajnának
Amíg nem jön az olaj a Barátság kőolajvezetéken, addig nincs pénz Ukrajnának
