Hírek
2012. Július 07. 11:38, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A Jobbik tiltakozik a rendőrök fővárosba rendelése ellen
A Jobbik szerint Budapest a homoszexuálisok európai fővárosa lett, és a párt tiltakozik amiatt, hogy kétezer rendőrt vezényeltek vidékről a fővárosba a szombati melegfelvonulás biztosítására - jelentette ki Novák Előd, az ellenzéki párt alelnöke szombati sajtótájékoztatóján Révfülöpön.
A "jobbérzésű" emberek felháborodásától kell óvni a melegfelvonulás résztvevőit, közben az adófizetők pénzén a vidéki közbiztonságtól vonnak el rendőröket - fogalmazott, hozzátéve, hogy emiatt megnövekedett a strandi lopások száma. Kijelentette: mivel a párt nem akar összeütközéseket, ezért "jobb híján" elmenekültek a fővárosból.
Novák Előd a Balaton-átúszás indulási helyén tartott sajtótájékoztatóján azt mondta: a közelgő olimpia miatt szeretnék ráirányítani a figyelmet a tömegsport, így az úszás fontosságára is, mert az hozzájárul az egészség megőrzéséhez. Fontosnak nevezte, hogy a Balaton-átúszás és a hasonló tömegsport-teljesítmények váljanak társadalmilag elismertté. Ugyanakkor megjegyezte: egy átlagos családnak szinte megfizethetetlen egy fővárosi strand. "A magyar emberek sokkal inkább az adósságban úsznak, és nem a Balatonban" - fogalmazott.
Arról is beszélt, hogy a Jobbik aggódik a Balatonért, és reményét fejezte ki, hogy a luxushajólobbik érdekei - amelyek a Sió-csatorna megnyitását szeretnék elérni - nem írják felül a fürdőzőkét.
Szólt arról is, hogy a párt civil szervezetekkel közösen a Hősök terén megemlékezést tart szombaton a 907. júliusi pozsonyi csata emlékére, amelyben Árpád fejedelem a többszörös túlerővel szemben megvédte a bajor seregektől a magyarságot. Hozzátette: szeretnék elérni, hogy tartsanak állami megemlékezést is a győztes csata emlékére, és nagyon sajnálják, hogy a Hősök terén állami biztosítással csak a homoszexuálisok vonulhatnak.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
