Hírek
2017. Július 27. 07:43, csütörtök |
Helyi
Forrás: karolyikastely.hu
A Károlyi kastélyban ad gyertyafényes hangversenyt a Florestan Trio
A Károlyi József Alapítvány szervezésében július 28-án, 20 órakor a fehérvárcsurgói Károlyi Kastély díszudvarán rendezik a hagyományos nyári szabadtéri gyertyafényes hangversenyt, amelyen a Florestan Trió lép fel.
Az együttes az úgynevezett „trio d’anches” műfaj képviselője – amely nádas triót jelent – utalva a fafúvós hangszercsalád három, nád által megszólaló hangszerére.
A Florestan Trió műsorában két, egymástól elkülönülő nagy korszak zenéje szólal majd meg. A program első felében a klasszikus zeneirodalom műveiből készült átiratok hangzanak el, a második felében pedig 20. századi francia zeneszerzők eredetileg is erre a felállásra íródott darabjait hallhatja a közönség. A koncertet Mozart egy könnyed, játékos Divertimentója zárja.
Tagok:
András Pál Zászkaliczky – oboa
Dávid Kéringer – klarinét
Jákob Bettermann – fagott
Program:
- J. Haydn: London Trio No.1
- J. S. Bach: Fuga BWV 866
- Jean Francaix: Divertissement
- Charles Koechlin: Trio d’Anches – Andante, Fugue
- Jacques Ibert: Cinq Pieces
- W. A. Mozart: Divertimento

Koncertjegyek:
felnőtt: 3 000 Ft
diák, nyugdíjas: 2 500 Ft
Információ és jegyfoglalás:
Károlyi József Alapítvány, Károlyi Kastély,
8052 Fehérvárcsurgó, Petőfi u. 2.
Telefon: +36/21 311-0426
e-mail: info@karolyikastely.hu
web: www.karolyikastely.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Bulvár
Nyomozás indult a szarajevói emberszafari-ügyben
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:32, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Caoimhín Kelleher: óriási meccs lesz
Mindkét csapaton hatalmas lesz a nyomás, ezért óriási mérkőzésre számít vasárnap a magyarok ellen Caoimhín Kelleher, az ír labdarúgó-válogatott kapusa a két együttes világbajnoki selejtezőjén, a sorozat zárófordulójában.
