Hírek
2015. Május 02. 12:00, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
A kormány előkészíti az elektronikus földhivatali ügyintézést
A kormány felkérte a földművelésügyi minisztert, hogy készítse elő az elektronikus ügyintézés bevezetését a földügyi igazgatásban.
A kabinet erről szóló határozata a Magyar Közlöny legfrissebb számában olvasható, amelyből kiderül, hogy a kormány 2016 júliusától szeretné bevezetni az elektronikus ügyintézést a földhivatalokban.
Fazekas Sándornak ennek érdekében a Miniszterelnökséget vezető Lázár János bevonásával javaslatot kell tennie a szükséges intézkedésekre, valamint azok költségére.
A földművelésügyi miniszternek emellett - az igazság-, a belügy- és a Miniszterelnökséget vezető miniszterek bevonásával - elő kell készítenie az elektronikus ügyintézés bevezetését segítő jogszabály-változtatásokat is.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 10. 09:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: történelmi jelentőségű törvénycsomagot nyújtottak be az Országgyűlésnek
2026. Június 10. 06:55, szerda | Belföld
OGY - Benyújtotta a kormány az európai uniós források hazahozatalához szükséges törvényjavaslatot
Benyújtotta a kormány az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot kedden este.
2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld
Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel
Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.
2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld
Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete
Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.
