Hírek
2017. Július 21. 06:39, péntek |
Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu
A lélek és fény varázslata - Rákász Gergely orgonakoncertje a Bazilikában
Rákász Gergely, orgonista lépett fel a Harmonia Albensis templomi koncertek előadássorozat harmadik koncertjén, melyen Pachelbel, Bach, Händel, Vivaldi, Mozart és Schubert remekművei szerepeltek.
A lélek és fény varázslata alcímet viselő koncerten teltház volt Szent István Székesegyházban.
Rákász Gergely Illuminations, azaz Megvilágítások című koncertjén a gyertyákkal megvilágított templomban, csodálatos orgonamuzsika segítségével léphettünk ki a hétköznapok világából és utazhatunk vissza az évszázadokban.
Rákász Gergelynek a világ számos részén élnek a családtagjai és a születésnapokon egy-egy szál gyertyával idézik meg annak szellemét, aki éppen nem lehet ott közöttük. Ebbe a családi szertartásba avatta be a hallgatóit is, akik a koncerten szintén egy-egy gyertyával idézték meg azt, akik nem lehetnek velük.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi
Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei
A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Bulvár
Nyomozás indult a szarajevói emberszafari-ügyben
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:32, vasárnap | Sport
Magyar-ír - Caoimhín Kelleher: óriási meccs lesz
Mindkét csapaton hatalmas lesz a nyomás, ezért óriási mérkőzésre számít vasárnap a magyarok ellen Caoimhín Kelleher, az ír labdarúgó-válogatott kapusa a két együttes világbajnoki selejtezőjén, a sorozat zárófordulójában.
