Hírek

2018. Január 09. 18:05, kedd | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

A MAGYAR KUPA DÖNTŐJÉBEN IS ÖSSZECSAP AZ ALBA FEHÉRVÁR A KÖRMENDDEL

Kisorsolták a február 16-18-án Debrecenben rendezendő kosárlabda Magyar Kupa nyolcas döntő párosítását. A döntőbe a bajnokságban első nyolc helyen álló csapat jutott, így az Alba Fehérvár is.

A fehérváriak a kupadöntő első napján az EGIS-Körmenddel játszanak, ha győznek, a Szolnok-Kecskemét párharc továbbjutója vár rájuk a négy között.

A Magyar Kupa nyolcas döntőjének első körében február 16-án PVSK - Falco (13.00), ZTE - Atomerőmű SE (15.30), Alba Fehérvár - Körmend (18.00) és Kecskemét - Szolnok (20.00) mérkőzéseket rendeznek a debreceni Főnix-csarnokban. Másnap a továbbjutók 15.30-kor és 18.00-kor elődöntőznek, a pénteki első kettő és második kettő meccs győztesei játszanak egymás ellen (tehát a Szolnokkal is egy ágon van a Fehérvár). Február 18-án vasárnap 15.00-kor lesz a bronzmérkőzés, 17.30-kor pedig a döntő.

A fehérváriak címvédőként utaznak Debrecenbe. Érdekesség, hogy az Alba és a Körmend a bajnokságon kívül a FIBA-Európa-kupa második csoportkörében is találkozik kétszer, ehhez jön a Magyar Kupa-párharc. Várhatóan a bajnoki középszakaszban is lesz két meccsük, vagyis a rájátszás előtt hétszer is játszhat egymással a két patinás klub, és akkor egy play-off párharc lehetőségéről még nem is beszéltünk...

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 13. 06:00, hétfő | Sport

Tour de Hongrie - Poelsé a záróetap, Nys az első belga sárga trikós, Dina a legjobb magyar

Thibau Nys nyerte a 45. Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyt, amelynek vasárnapi zárószakaszán Wout Poels diadalmaskodott.

Férfi kézilabda vb-selejtező - A magyar válogatott kettős győzelemmel jutott ki a tornára

Az olimpiai kvótás magyar férfi kézilabda-válogatott kettős győzelemmel jutott ki a jövő évi világbajnokságra, mivel 36-23-ra nyert Litvánia ellen a selejtező vasárnapi visszavágóján, Veszprémben.

2024. Május 12. 09:01, vasárnap | Sport

Tour de Hongrie - Eisenkrammer: ilyen sportélményben még nem volt részem magyar körversenyen

Eisenkrammer Károly számára élete legkülönlegesebb sportélményét nyújtja eddig a Tour de Hongrie országúti körverseny.

2024. Május 12. 08:57, vasárnap | Sport

Meglepetésre kikapott Miskolcon a Fradi

A Diósgyőr 2-0-ra legyőzte otthon a bajnok Ferencvárost a labdarúgó OTP Bank Liga 32. fordulójában.