Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2019. Június 23. 14:40, vasárnap | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

A magyar meggyet népszerűsítik a jövő héten

A magyar meggyet népszerűsítik a jövő héten

A magyar meggy népszerűsítésére ingyenes kóstoltatási akciót tart a jövő héten keddtől csütörtökig a Fruitmarketing Kft. a Balaton déli partján és Bács-Kiskun megye tíz városában, összesen 25 helyszínen.

Az MTI-hez eljuttatott közlemény szerint a cég koordinálásával két szövetkezet termelői közösen biztosítják a körülbelül 5 tonna meggyet az akcióhoz.

Kiemelték, a termékmarketing akció legfontosabb feladata a tudatos és napi szintű zöldség- és gyümölcsfogyasztás népszerűsítése, a termékek élettani hatásának megismertetése, és új vásárlók elérése.

Az érdeklődők elsőként június 25-én kedden reggel 9 és 10 óra között kóstolhatnak magyar meggyet Balatonbogláron a Platán strandon, illetve a Bács-Kiskun megyei Kecelen. Az akció további helyszínei és időpontjai a Fruitmarketing Kft. Facebook oldalán érhetőek el - olvasható a közleményben.

Címkék: meggy

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld

Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása

Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.

2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot

Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.