Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2017. Június 22. 13:44, csütörtök | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

A Pál utcai fiúk vándorkiállítás Székesfehérváron

A Pál utcai fiúk vándorkiállítás Székesfehérváron

Hétfőtől látogatható A Pál utcai fiúk vándorkiállítás a Gárdonyi Géza Művelődési Ház Könyvtárában.

Az interaktív tárlaton paravánok, képek, játékok mutatják be a regény hőseit, és a századforduló korának tárgyait. A könyvtár nyitvatartási idejében mindenkit szeretettel várnak!

Interaktív vándorkiállítást láthatnak az érdeklődők hétfőn 10 órától a Gárdonyi Géza Művelődési Ház és Könyvtárban: A Pál utcai fiúk népszerű regényéhez kapcsolódó tárgyakat, a grund hőseit és a századforduló jellegzetes korszakát mutatják be paravánokkal, képekkel, játékokkal.

Molnár Ferenc 110 éve írta meg az azóta számtalan nyelvre lefordított regényt, a szerzőre jövőre emlékezünk a 140 éves születésének apropóján, és Fábri Zoltán filmadaptációja is kerek születésnapot ünnepel 2018-ban. A kiállítás több mint 10 évig vándorol az országban, és eljut határon túli olvasókhoz is.

A székesfehérvári helyszínen a könyvtár nyitvatartási idejében és csoportok esetében előzetes egyeztetés alapján lehet látogatni a tárlatot 2017 június 26-tól augusztus 15-ig. Minden gyereket és felnőttet szeretettel várnak!

Gárdonyi Géza Művelődési Ház

Címkék: kiállítás, kultúra

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. November 16. 08:34, vasárnap | Bulvár

Nyomozás indult a szarajevói emberszafari-ügyben

2025. November 16. 08:32, vasárnap | Sport

Magyar-ír - Caoimhín Kelleher: óriási meccs lesz

Mindkét csapaton hatalmas lesz a nyomás, ezért óriási mérkőzésre számít vasárnap a magyarok ellen Caoimhín Kelleher, az ír labdarúgó-válogatott kapusa a két együttes világbajnoki selejtezőjén, a sorozat zárófordulójában.