Városlista
2026. február 15, vasárnap - Kolos

Hírek

2012. December 15. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A saját bevételek és a helyi adók is az önkormányzatnál maradnak

A saját bevételek és a helyi adók is az önkormányzatnál maradnak

Jegyzői értekezletet tartottak Békéscsabán. A Nemzetgazdasági Minisztérium részéről dr. Berczik Ábel főosztályvezető számolt be az önkormányzati rendszer finanszírozásának változtatásairól, ahol kiemelte a közigazgatási rendszerben történt módosításokat is - írja a Békés Megyei Hírlap.

A saját bevételek, helyi adók, így az iparűzési adó is az önkormányzatnál marad – emelte ki dr. Berczik Ábel. A személyi jövedelemadó, az illeték és a gépjárműadóból befolyt összegekből viszont nem utal vissza annyit az állam, mint korábban. Elmondta, idén 1041 milliárd forintot kaptak az önkormányzatok, ezzel szemben 2013-ban 636 milliárd forintra számíthatnak. Negyven százalékkal kevesebb lesz a támogatás, azonban ez arányban van azzal, hogy hány feladat került át az önkormányzatoktól az államhoz. A települések lakosonként is kapnak forrást, 2700 forintot, de legalább 3 millió forintot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld

Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán

A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -

2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld

Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter

Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.