Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2011. Október 14. 07:17, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A taj-kártya igénylésére is lehetőség lesz itt

A taj-kártya igénylésére is lehetőség lesz itt

Harmincegy új ügykör kerül a kormányablakokhoz hétfőtől – közölte Szabó Erika, a területi közigazgatásért és választásokért felelős államtitkár csütörtöki sajtótájékoztatóján, Budapesten.

Így ezentúl – a már meglévő 30 ügykör mellett – a kormányablakokban lehetőség lesz például fogyasztóvédelmi panaszokat bejelenteni, taj-kártya, európai egészségbiztosítási kártya igénylését, valamint őstermelői igazolvány kiadása iránti kérelmet benyújtani, és bejelentést tenni parlagfűvel „fertőzött” ingatlanról.

Szabó Erika elmondta, az ügykörbővülés külön költséget nem jelent, a szükséges informatikai háttér is rendelkezésre áll. Hozzátette, az ügyintézés lehetőségének szélesedéséről van szó, ugyanis a szakigazgatási szervezetek ügyfélszolgálatain továbbra is intézhetők lesznek a hétfőtől a kormányablakokhoz bekerülő ügyek. (pr)

MTI

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld

Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin

Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.

2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én

Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.

2025. December 29. 07:43, hétfő | Belföld

Fagyos, szeles idő lesz az év utolsó napjaiban