Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2018. Július 20. 16:01, péntek | Sport
Forrás: szekesfehervar.hu

Amerikai csapattársát Fehérvárra is követte az Alba új légiósa

Amerikai csapattársát Fehérvárra is követte az Alba új légiósa

Két nappal az első után a második amerikai légiósát is bejelentette az Alba Fehérvár.

Az előző szezonban bronzérmes, európai kupainduló kosárcsapat ezúttal a 3-as, 4-es poszton is bevethető Rodney Bullockot szerződtette, aki a már szintén fehérvári Kyron Cartwright csapattársa volt az amerikai egyetemi bajnokságban is.

Rodney Bullock 1994-ben született, és első európai idényére készül, miután végzett a Providence Egyetemen. Az amerikai egyetemi bajnokságban jól szereplő együttesben együtt játszott az irányító Cartwrighttal, az a ritka helyzet áll tehát elő, hogy két újonc, de egymást márjól ismerő játékos szerepel ősztől az Albában. Ez segítheti beilleszkedésüket, ráadásul jó volt a játékkapcsolatuk a Providencben. Bullock, aki a palánk alatt és kintről is képes veszélyeztetni, legutóbbi idényében 14.5 pontot és 6 lepattanót átlagolt. A triplákat 35 százalékos pontossággal dobta, a leírások gyors játékosként jellemzik, aki képes egy az egyben is megverni védőjét. Belső és külső poszton is segítségére lehet Dzunics Braniszlav csapatának, amely vélhetően az új idényben is atletikus, gyors kosárlabdára fog törekedni.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 10:00, kedd | Sport

Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott

A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.

2026. Június 30. 07:16, kedd | Sport

Vb-2026 - Paraguay tizenegyesekkel kiejtette Németországot és nyolcaddöntőbe jutott

A paraguayi válogatott 1-1-es döntetlent követően tizenegyesekkel 4-3-ra legyőzte a német csapatot hétfőn a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett bostoni mérkőzésén.

2026. Június 29. 15:00, hétfő | Sport

Vb-2026 - Kanada jutott elsőként a nyolcaddöntőbe

A társházigazda kanadai labdarúgó-válogatott jutott elsőként a világbajnokság nyolcaddöntőjébe, miután az egyenes kieséses szakasz első mérkőzésén a ráadásban szerzett góllal 1-0-ra legyőzte a dél-afrikaiakat vasárnap

2026. Június 27. 06:40, szombat | Sport

Vb-2026 - A franciák simán nyerték a norvégok elleni csoportrangadót

A legutóbb ezüstérmes francia válogatott 4-1-re legyőzte a tartalékosan felálló norvég csapatot pénteken a labdarúgó-világbajnokság I csoportjának bostoni mérkőzésén, így elsőként jutott tovább,