Városlista
2026. április 1, szerda - Hugó

Hírek

2017. Április 05. 05:00, szerda | Belföld
Forrás: mti

Átmenetileg mérséklődhet a pollenterhelés

Átmenetileg mérséklődhet a pollenterhelés

Ahol az átvonuló hidegfrontot csapadék is kíséri, ott az elkövetkező napokban átmenetileg lokálisan mérséklődik a pollenterhelés

- közölte az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) kedden a hivatalos Facebook-oldalán.

A magas szintet elsősorban a platán és a tölgy virágporának mennyisége érheti el, főként az ország délnyugati és középső részén.

A nyír, a fűz, a kőris, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja jellemzően a közepes, a nyárfáé és a juharé az alacsony-közepes tartományban alakul. A gyertyán virágpora továbbra is csak alacsony mennyiségben van jelen.

A kevésbé jelentős allergének közül alacsony koncentrációban már az ostorfa és a dió pollenje is előfordulhat a levegőben - írták.

Címkék: allergia, pollen

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 15:00, kedd | Belföld

Meghalt Nádasdy Ádám nyelvész, költő és műfordító

2026. Március 31. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: Hazát szeretetre és tiszteletre lehet építeni

Ünneprontóknak nevezte a Tisza Párt híveit hétfőn a miniszterelnök, a Fidesz elnöke Szolnokon a kormánypártok választási nagygyűlésén.

2026. Március 30. 10:00, hétfő | Belföld

MÁV: nem kell visszautalni a tévesen kifizetett késési biztosítást

Senkinek nem kell visszautalnia az informatikai hiba miatt tévesen kifizetett késési biztosítást - közölte vasárnap a MÁV.

2026. Március 30. 08:02, hétfő | Belföld

Orbán Viktor: az ukránok egy ukránbarát kormányt akarnak létrehozni Magyarországon

Az ukránok a pénzükkel, az olajblokádjukkal, és a kémeikkel próbálnak egy ukránbarát kormányt létrehozni Magyarországon - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap Békéscsabán.