Hírek
2020. Március 18. 18:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Az állatmenhelyek is bajba kerülnek a koronavírus miatt
A zsúfolt állatmenhelyeknek nincs akkora anyagi tartalékuk, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult állapotot uralni tudják – közölte a Hangya Közösség Alapítvány szerdán az MTI-vel.
A közlemény szerint a vidéki menhelyek többsége menzai maradékból oldja meg az állatok élelmezését, viszont az iskolák, egyetemek bezárásával megszűnik ez a lehetőség.
Sok szervezet tartott bevásárlóközpontokban havonta élelemgyűjtést, ami most megvalósíthatatlan, így kényszerhelyzetbe kerültek.
Ráadásul ma Magyarországon az állatvédő szervezetek saját fenntartásúak, és a szereplők nem kapnak állami támogatást.
Mivel egy kutya havi élelme körülbelül 9000 forintba kerül, arra kérik az embereket, hogy aki tud, segítsen.
Hozzátették, hogy a segíteni szándékozók ne személyesen keressék fel a menhelyeket, mert a legtöbb nem fogad látogatókat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
