Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2019. Június 26. 07:49, szerda | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti - illusztráció: pixabay

Az amerikai first lady szóvivőnője lesz a Fehér Ház következő szóvivője

Az amerikai first lady szóvivőnője lesz a Fehér Ház következő szóvivője

Stephanie Grisham, az amerikai first lady, Melania Trump eddigi szóvivője lesz a Fehér Ház következő szóvivője Sarah Huckabee Sanders lemondása után . Ezt maga Melania Trump jelentette be kedden Twitteren.

Mikroblog-bejegyzésében a first lady megjegyezte: Stephanie Grisham "2015 óta van velünk, az elnök és én úgy gondoljuk, hogy nincs nála alkalmasabb személy a kormány és az ország szolgálatára".

Stephanie Grisham a 2016-os elnökválasztási kampány óta dolgozik Donald Trump mellett: először a kampányban vett részt, majd az átmenetet irányító csapat munkájából vette ki részét, később a Fehér Ház első sajtószóvivőjének, Sean Spicernak a helyettese volt. Jelenleg Melania Trump helyettes kabinetfőnöke és kommunikációs vezetője. Hatékony kommunikációs szakemberként tartják őt számon, aki a háttérben és a nyilvánosság előtt egyaránt sikeresen kezelte a Melania Trumpról szóló negatív történeteket.

Az Axios hírportál értesülései szerint maga Donald Trump elnök szerette volna őt szóvivőnek, mert - mint közeli munkatársainak többször is elmondta - kedveli őt és bízik benne. Grisham már részt vesz az elnök mellett a G20-as országcsoport e héten tartandó csúcsértekezletén a japán Oszakában.

Az előző szóvivő, Sarah Huckabee Sanders lemondása a hónap végén lép érvénybe. Huckabee Sanders sajtóértesülések szerint jövőre indul Arkansas állam kormányzói székéért. Ezt Donald Trump elnök is érzékeltette, amikor a Fehér Házban bejelentették a szóvivőnő távozását.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld

Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára

Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen

2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld

A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot

2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld

Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában

Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.

2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld

Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést

Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.