Városlista
2025. október 2, csütörtök - Petra

Hírek

2016. November 28. 10:55, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az anyagi bizonytalanságtól tartanak leginkább a magyarok

Az anyagi bizonytalanságtól tartanak leginkább a magyarok

A magyar lakosság legnagyobb félelmei anyagi károkkal kapcsolatosak, és leginkább a családban bekövetkezett haláleset miatti anyagi bizonytalanságtól tartanak

- többek között ez derült ki a Generali online reprezentatív kutatásából, amelynek eredményeit hétfőn juttatta el az MTI-nek.

A felmérés rámutatott arra is, hogy a családban bekövetkezett halálesetből fakadó anyagi bizonytalanság miatt a nők jobban aggódnak (45 százalék), a férfiaknak viszont csak a 25 százaléka fél. Emellett az átlagnál jobban tartanak ettől az alapfokú végzettséggel (43 százalék) és a 120 ezer forint alatti jövedelemmel rendelkezők (45 százalék) is.

Az összegzés szerint a vizsgált 18-59 éves korosztály aggodalmai között élen jár a munkahely elvesztése által okozott anyagi bizonytalanság és lakáskár, illetve a baleset vagy betegség miatti munkakiesésből adódó anyagi bizonytalanság is.

A baleseteken belül leginkább a gyermekeket érintő (29 százalék), illetve a közúti balesetektől (21 százalék) tartanak a magyarok, a sportolás közben elszenvedett sérülés viszont csak keveseket aggaszt (7 százalék). Utóbbi az egyetlen, amitől a férfiak nagyobb százalékban tartanak, mint a nők, egyébként a hölgyeket minden jobban aggasztja, így például különösen a gyermekeket érintő (39 százalék), a közúti (28 százalék), a gyalogos (17 százalék) és a háztartási (17 százalék) balesetek bekövetkezése - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld

Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán

54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van

2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld

Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre

Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.

2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld

Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen

Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.

2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld

Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen

Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.