Hírek
2011. Augusztus 03. 07:17, szerda |
Belföld
Forrás: HírTV
Az autósokra nem érvényes

A rögzített árfolyamot a lakáshitelesek vehetik igénybe, aki autójára vett fel kölcsönt, nem választhatja ezt a lehetőséget.
A lízingszövetség számításai szerint évente 15-20 ezer járművet árvereznek el a törlesztőrészlet elmaradása miatt.
A válságnak a szövetség szerint hivatalosan már vége a lízing és az autópiacon, az ügyfelek negyede-ötöde mégsem törleszt időben. Minden huszadik már több mint egy éve tartozik. A devizaárfolyamok változása miatt az autótulajdonosok költségei is jelentősen megemelkedtek. Autóból évente 15-20 ezer kerül vissza a lízingcégekhez, többségüket elárverezik. „Egyrészt az új autó értékesítése csökkent drasztikusan. Másrészt ezen belül a finanszírozott értékesítéseknek a száma. Ennek köszönhetően a válság előtti szintnek körülbelül a 10 százaléka az a piac, amiről most beszélhetünk. Korábban 500-600 milliárdot finanszíroztak a lízingcégek egy évben. Ez most jó esetben az első féléves számok alapján lesz 100 milliárd körül” – fogalmazott Lévai Gábor, a Magyar Lízingszövetség főtitkára.
„Az egy örvendetes tény, hogy 2011-ben már a finanszírozások 75 százaléka forint alapon történik” – mondta Révész Tamás, a Magyar Lízingszövetség elnökségi tagja. Pang az új autók piaca is. Az értékesítések száma nem növekszik a használtautó-piacon sem, pedig az árak csökkentek. „Az autó-finanszírozást az első félévben egyre kevesebben vették igénybe, tehát a 2008-as 55 százalékos finanszírozási hányad az az új autók esetében 26 százalékra, használt autók esetében 17 százalékra csökkent” – tette hozzá Révész Tamás.
A kormány és a bankszövetség által kidolgozott rögzített árfolyamot az autóhitelesek nem vehetik igénybe. A miniszterelnöki szóvivő szerint a megállapodás bővítése nincs napirenden, a lehetőséggel azok sem élhetnek, akik a szabad felhasználású hitelt vettek fel. (da)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.
2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen
Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.