Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2017. Július 24. 16:39, hétfő | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Az Óbudai Egyetem és a Corvinus a legnépszerűbbek között

Az Óbudai Egyetem és a Corvinus a legnépszerűbbek között

A Corvinus az 5., az Óbudai Egyetem a 8. legnépszerűbb felsőoktatási intézmény az idei általános felsőoktatási felvételi eljárás első helyes jelentkezései alapján – derül ki a felvi.hu összesítéséből.

Az állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap- és osztatlan mesterképzésekre jelentkezők közül 3646 felvételiző jelölte meg első helyen a BCE-t, míg 2166 felvételiző az ÓE-t.

A felvi.hu-n közzétett felmérés szerint az állami ösztöndíjjal támogatott nappali munkarendű alap- és osztatlan mesterképzésekre jelentkezők között az ELTE volt a legnépszerűbb, több mint hatezer első helyes jelentkezővel. Ebben a kategóriában a BME és a DE is dobogós helyen végzett. A 10 legnépszerűbb intézmény között ott találjuk a Budapesti Corvinus Egyetemet és az Óbudai Egyetemet, melyeket 3646, illetve 2166 jelentkező jelölt meg első helyen.

Az egyetemek alapképzései közül a legnépszerűbbek a gazdálkodási és menedzsment, a mérnökinformatikus, az óvodapedagógus, illetve az ápolás és betegellátás lettek, de a gépészmérnöki, pszichológia, turizmus-vendéglátás, gyógypedagógia, kereskedelem és marketing, valamint a programtervező informatikus alapképzések is felkerültek a 10-es listára valamennyi szakirányt, munkarendet és finanszírozási formát figyelembe véve.

Az alapképzések közül nappali munkarendű, állami ösztöndíjjal támogatott formában a legtöbben a mérnökinformatikus, ápolás és betegellátás, gazdálkodási és menedzsment, gépészmérnöki, pszichológia, programtervező informatikus, óvodapedagógus, turizmus-vendéglátás, gazdaságinformatikus és a sport- és rekreáció-szervezés szakokat választották első helyen.

A mesterképzések közül a népszerűségi listát a vezetés és szervezés, a pszichológia és a marketing mesterszakok vezetik, de sokan választották a pénzügy, az emberi erőforrás, a nemzetközi tanulmányok, a vállalkozásfejlesztés, a gépészmérnöki és kommunikáció- és médiatudomány mesterképzéseket is. Kiemelkedik ezen a képzési szinten az új, osztatlan tanárképzés rövid ciklusú (2-5 féléves képzési idejű) mesterképzése, a maga közel két és fél ezer jelentkezőjével.

Az összes jelentkező közül 56% nő, 44% férfi. Az idei felvételizők legnagyobb arányban (36%) a 20-23-éves korcsoporthoz tartoznak, negyedük (28%) 24-29 éves, közel ötödük (19%) ennél fiatalabb (18-19 éves), nagyjából hatoduk pedig (16%) idősebb (30 éven felüli). Idén is kevesebb, mint 1 százalékban jelentkeztek olyanok, akik még nem töltötték be a 18 éves kort.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.