Hírek
2016. Január 26. 07:42, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Börtönbüntetésre ítéltek négy fiatalkorút szexuális erőszak miatt

Nem jogerősen fiatalkorúak börtönében letöltendő szabadságvesztésre ítélt öt fiatalt szexuális erőszak, illetve gyermekpornográfia bűntette miatt a Nyíregyházi Törvényszék hétfőn
- közölte a törvényszék sajtószóvivője az MTI-vel. Toma Attila elmondta, a bíróság az első-, a másod- és az ötödrendű vádlottat, akik a bűncselekmények elkövetésekor már betöltötték a 16. életévüket, halmazati büntetésül négy év, míg az ennél fiatalabb harmad- és negyedrendű vádlottat szintén halmazati büntetésül három év fiatalkorúak börtönbüntetésére ítélte.
A tényállás szerint az egymással baráti kapcsolatban lévő vádlottak 2013. augusztus 24-én az egyik sóstógyógyfürdői fesztiválra készültek. A másod- és a harmadrendű vádlott aznap meghívott egy általuk ismert 14 éves lányt és barátnőjét, hogy találkozzanak az ötödrendű vádlott belvárosi lakásában, onnan pedig közösen induljanak szórakozni. A sértett barátnője lemondta a találkozót, így a lány egyedül érkezett a lakásba, ahol a vádlottak vodkával kínálták.
A rövid idő alatt megivott, viszonylag nagyobb mennyiségű vodkától a lány szédülni kezdett, ezért az első- és a negyedrendű vádlott bekísérte a szobába és lefektette az ágyra. Ezután az akaratnyilvánításra képtelen sértettel szexuális cselekményt végeztek, erről az első- és az ötödrendű vádlott pornográf tartalmú fényképfelvételt és videofelvételt készített, amelyeket egymás között megosztottak, baráti, ismerősi körükben mutogattak - ismertette a szóvivő.
A bíróság társtettesként elkövetett szexuális erőszak és gyermekpornográfia bűntettében mondta ki bűnösnek a vádlottakat. A bizonyítási eljárást erkölcsi okból és a sértett védelme érdekében zárt tárgyaláson folytatta le a bírói tanács - tette hozzá Toma Attila.
Az ítélet a fellebbezések miatt nem jogerős, a per a Debreceni Ítélőtáblán folytatódik.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.
2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen
Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.