Hírek
2017. December 22. 15:30, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Csak forralás után fogyasztható a vezetékes ivóvíz Orfűn
Legkevesebb 15 perces forralás után alkalmas emberi fogyasztásra a vezetékes ivóvíz Orfűn
- tájékoztatta az 1080 lelkes baranyai település lakóit a vízszolgáltató Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. csütörtöki keltezésű szórólapján, amelyet a település honlapján elektronikus formában is közzétettek.
A lapon az áll, hogy a vízellátó rendszer fertőtlenítése és ellenőrzése után ad értesítést a DRV korlátozás - visszavonásig érvényes - feloldásáról.
Füziné Kajdy Zita, Orfű független polgármestere pénteken az MTI-nek azt mondta: a község vízellátását biztosító Toplica-kút vize a mintegy tíz nappal ezelőtt nagy esőzés miatt opálossá, zavarossá vált.
A kötelező vízminőség-mérések egy összetevő vonatkozásában határérték-túllépést mutattak, az ÁNTSZ-vizsgálat jelenleg is folyamatban van - közölte.
A DRV lajtos kocsival is biztosítani fogja az ivóvízellátást a településen. A polgármester az ivóvízfogyasztással összefüggő megbetegedésről nem tud.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
