Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2017. Július 18. 19:29, kedd | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Csángó est lesz szombaton a Városháza dísztermében

Csángó est lesz szombaton a Városháza dísztermében

Zenés, énekes, táncos csángó estet rendeznek határon túli hagyományőrzőkkel július 22-én, szombaton este a Városházán.

A programot megelőzően az érdeklődők csángó misén is részt vehetnek a Ciszterci (Nagyboldogasszony) templomban.

A Székesfehérvári Gyermek és Ifjúsági Tábor egy-egy turnusába évek óta meghívást kapnak csángó magyar hagyományőrzők. Így lesz ez idén is, ezen a héten három moldvai faluból, Lészpedről, Pusztinából és Csíkból érkeznek csángó gyerekek és felnőtt kísérőik, hogy megismertessék népi énekeiket és táncaikat a fehérvári fiatalokkal.

A vendégek hagyományosan Székesfehérvár közönségét is megörvendeztetik; zenés, dalos, táncos csángó estet adnak a Városháza Dísztermében július 22-én, szombaton 18 órai kezdettel. Az eseményre ezúttal is ingyenes lesz a belépés, ám a közönség soraiban ülők adakozhatnak a határon túli magyar oktatás támogatása céljából.

A csángó estet megelőzően 17 órától a vendégek részvételével csángó misére is sor kerül, amelyet Dékány Árpád Sixtus, a Zirci Ciszterci Apátság leköszönő apátja celebrál a Ciszterci templomban.

A Városházára és a templomba is nagy szeretettel várnak minden kedves érdeklődőt!

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi

Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését