Hírek

2017. Július 26. 19:43, szerda | Helyi
Forrás: fina-budapest2017.com

Cseh László: Mentem, ahogy csak tudtam

Cseh László szenzációs hajrával világbajnoki ezüstérmet nyert szerdán este a Duna Arénában 200 méter gyorson.

Világklasszis úszónk a futamot követően azt mondta, jó lett volna, ha van még öt méter a medencéből. Hozzátette, Chad Le Clos-tól kikapni nem szégyen, persze a himnuszt azért itthon szívesen meghallgatta volna.

• Magyar szempontból a legjobban várt döntő a férfi 200 méter pillangó volt. Kenderesi Tamás harmadik, Cseh László pedig a második legjobb idővel jutott a fináléba a japán Szeto mögött, de ott volt a legjobbak között a dél-afrikai Chad Le Clos is, aki hihetetlen tempóban kezdte a döntőt és nem fáradt el a végére sem.

Cseh László mindent megpróbált, de ezúttal nem lehetett megverni a dél-afrikait, aki a célig meg tudott tartani az előnyéből négy tizednyit. Cseh László másodikként csapott a célba, Kenderesi Tamás a negyedik helyen érkezett a japán Szeto mögött.

A címvédő Cseh 1:53.72 perccel csapott célba a 2012-es olimpiai bajnok dél-afrikai Chad Le Clos (1:53.33 p) mögött, míg a Rióban bronzérmes Kenderesi 1:54.73 percet úszott.

Cseh László a magyar csapat harmadik érmét szerezte.