Hírek
2019. Február 19. 12:04, kedd |
Belföld
Forrás: mri
Csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma

Évente körülbelül 1100 gyerek szorul kardiológiai ellátásra, de csökken a szívfejlődési rendellenességgel születő gyerekek száma - közölte a Gottsegen György a Kardiológiai Intézet (GOKI) főigazgatója kedden az M1-en.
Andréka Péter azt mondta, a csökkenés a kevesebb élve születés, illetve a fejlett méhen belüli diagnosztika miatt tapasztalható.
A komplex szívfejlődési rendellenességgel születők műtétek sorozatain, katéteres beavatkozásokon mennek keresztül, de az orvosok jó eséllyel tudnak segíteni nekik, hogy teljes életét élhessenek - ismertette.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 02. 07:06, csütörtök | Belföld
Hidvéghi Balázs: ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása
Ma kezdődik a nemzeti konzultáció kérdőíveinek postázása Budapesten, november elejére, közepére, országszerte mindenki megkapja őket - mondta Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára szerdán.
2025. Október 02. 07:05, csütörtök | Belföld
Orbán Viktor: Ukrajna felvétele ügyében nem lehet megkerülni Magyarországot
Magyarország megkerülésével, jogi trükközéssel nem lehet megnyitni Ukrajna európai uniós csatlakozási folyamatát
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.