Hírek
2016. Április 29. 07:41, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Csökkent az adótartozások összege

A cégek és magánszemélyek teljes adótartozása 2246 milliárd forintra rúgott március végén, míg egy évvel korábban még ennél 14 százalékkal több, 2568 milliárd forint volt - közölte a feketelista.hu gazdasági adatbázis.
A közlemény szerint az adóhatóság az elmúlt évben 826 619 esetben indított végrehajtást az adó befizetésével elmaradt hátralékosok ellen, ami a 2014-es 809 787 esethez képest alig 2 százalékos növekedés, az ügyekben érintett adótartozások összege azonban 11 százalékos emelkedést mutat: tavaly összesen 1345 milliárd forint adótartozás végrehajtását kezdeményezte az adóhatóság; 2014-ben 1213 milliárd, 2013-ban pedig 1181 milliárd forint volt ez a tétel.
Az idén az első negyedévben elindított végrehajtási ügyek száma jelentősen csökkent: míg 2015. január-március között 244 863 adós ellen kezdeményezett az adóhatóság végrehajtást, addig 2016 hasonló időszakában csak 168 411 esetben. Ugyanakkor idén a tavalyinál 69,5 százalékkal több, összesen 133 637 fizetési felszólítást küldtek ki az adósok címére.
Tavaly 396 milliárd forint adótartozást sikerült a végrehajtóknak behajtaniuk, 2014-ben 347 milliárdot.
2015-ben 354,3 milliárd forint adótartozást volt kénytelen behajthatatlannak minősíteni az adóhatóság, ez év első negyedében pedig már 131 milliárd forint adótartozást sorolt ebbe a kategóriába.
Az adatok szerint a működő gazdálkodók és a magánszemélyek kategóriájában egyértelmű az adómorál javulása, amit az online pénztárgépek és az elektronikus közútiáruforgalom-ellenőrző rendszer (ekáer) is erősen ösztönzött.
Tavaly március végén a működő gazdálkodók 284,5 milliárd forint adóval tartoztak, ez idén március végére 241,5 milliárd forintra mérséklődött. A magánszemélyek adóhátraléka március 31-én 202,5 milliárd forint volt, szemben az egy évvel korábbi 216,7 milliárd forinttal. A nem működő gazdálkodókkal szembeni adókövetelés állománya 2015. márciusról 2016. márciusra 2067,6 milliárd forintról 1802,7 milliárd forintra csökkent, nagyrészt a felszámolási eljárások indításával - tájékoztat a feketelista.hu.
Idén április közepén 132 626 gazdálkodó szervezet ellen folyt adóvégrehajtás, csaknem 65 százalékuk, pontosan 86 689 társaság a közép-magyarországi régióban van bejegyezve. Ez után a legtöbb végrehajtás Borsod-Abaúj-Zemplén (4975) és Bács-Kiskun megyében (4743), a legkevesebb Nógrád (1029), Vas (1083) és Zala (1089) megyékben zajlott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:46, péntek | Belföld
Szijjártó Péter: kitiltottak három ukrán vezetőt Magyarországról
A kormány kitiltotta azt a három, a kényszerszorozásokért felelős ukrajnai tisztségviselőt Magyarország területéről, akiknek szankciós listára helyezését előző nap kezdeményezte az Európai Uniónál
2025. Július 18. 07:44, péntek | Belföld
Orbán Viktor hivatalos látogatás keretében fogadta az Egyesült Arab Emírségek elnökét
Orbán Viktor miniszterelnök csütörtökön hivatalában fogadta Mohammed bin Zájed Ál Nahján sejket, az Egyesült Arab Emírségek (EAE) elnökét, aki első alkalommal tett hivatalos látogatást Magyarországon
2025. Július 18. 07:43, péntek | Belföld
Orbán Viktor: addig nem lesz béke, amíg Oroszország és Amerika nem állapodik meg
Addig nem lesz vége a háborúnak Ukrajnában, amig az orosz és az amerikai elnök nem ül le tárgyalni és nem születik egy nagyobb megállapodás, melynek fontos, de nem egyetlen tétele a háború