Városlista
2026. június 30, kedd - Pál

Hírek

2020. December 04. 12:00, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Eddig adhatók fel legkésőbb a karácsonyi csomagok

Eddig adhatók fel legkésőbb a karácsonyi csomagok

Amennyiben valaki karácsonyra csomagot szeretne feladni, azt legkésőbb december 18-ig tegye meg, hogy a küldemény december 24-ig biztosan megérkezzen a címzetthez

- mondta a Magyar Posta szóvivője csütörtökön az M1 csatornán.Panulin Ildikó hozzátette, hogy bár a csomaglogisztikában a csúcsidőszak november 20-tól, december 20-ig tart, a belföldi postai csomagforgalom már novemberben megdöntötte a tavalyi rekordot.

Mindez a szokásos karácsonyi forgalom mellett a járvány következménye is, amely miatt sokan online vásárolnak: az e-kereskedelem novemberben 30 százalékkal bővült a tavalyi évhez képest. A szóvivő szerint az emberek leggyakrabban műszaki termékeket, kozmetikai szereket, vitaminokat és ruhákat rendelnek.

Ebben az időszakban a Magyar Posta által hozott rendkívüli intézkedések közül példaként említette, hogy már november közepétől bevezették a szombati kézbesítést, ezen felül pedig folyamatosan egyeztetnek a webáruházakkal, hogy mennyi csomagot adnak fel, hiszen ez meghatározza a posta kapacitásait is.

Címkék: csomag, karácsony, posta

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 30. 14:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: működik a vasúti és a buszközlekedés az országban

Alapvetően működik a vasúti közlekedés, és a buszközlekedés az országban, ugyanakkor zavarok, problémák ilyen hőmérsékleti viszonyok mellett, ilyen melegrekordok mellett sajnos vannak

2026. Június 30. 12:00, kedd | Belföld

Hankó Balázs: én és munkatársaim jóhiszeműen jártunk el a kulturális támogatások ügyében

Hankó Balázs fideszes képviselő, volt kulturális és innovációs miniszter szerint ő és munkatársai jóhiszeműen jártak el a kulturális támogatások ügyében. A politikus ezt hétfőn közölte az MTI-vel.

2026. Június 30. 09:00, kedd | Belföld

Aranykonvoj - Fidesz: a Hajdu János elleni eljárás a tiszás politikai leszámolás része

A Fidesz a Terrorelhárítási Központ (TEK) korábbi elnöke, Hajdu János elleni eljárást \"a tiszás politikai leszámolás részének\" tartja.