Városlista
2025. július 9, szerda - Lukrécia

Hírek

2017. December 04. 05:02, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Egyelőre folytatódik a borús, hideg téli idő

A következő napokban folytatódik a hideg, borús, csapadékos, téli idő, mínuszokkal. Csupán a hét második felében várható némi napsütés, helyenként akár 10 Celsius-fok körüli maximumokkal

- derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálatnak vasárnap az MTI-hez eljuttatott országos, középtávú előrejelzéséből.

Hétfőn legfeljebb csak rövid időre süthet ki a nap. Emellett több helyen valószínű csapadék: reggel északnyugaton havazás, majd a Dunántúlon inkább eső, havas eső, másutt hó, havas eső, este délen néhol ónos eső sem kizárt. A szél gyakran élénk, helyenként erős lesz. A leghidegebb órákban általában mínusz 7 és mínusz 1 fok között, de a gyengén felhős, szélvédett, havas tájakon mínusz 10 fok körül alakul a hőmérséklet. Napközben 0-4 fokig melegszik a levegő.

Kedden délután előbb a Nyugat-Dunántúlon, majd az ország középső területein is lehet gyenge havazás, havas eső, eső. Éjjel keleten is lehet gyenge vegyes halmazállapotú csapadék. A szél élénk, északnyugaton erős lehet. A minimumhőmérséklet általában mínusz 7 és plusz 1 fok között alakul, de a havas északi, északkeleti részeken hidegebb is lehet. A nappali maximumok 0-6 fok között alakulnak.

Szerdán napközben már legfeljebb csak a keleti határszélen lehet jelentéktelen csapadék, de továbbra is megélénkül, időnként megerősödik a légmozgás. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 5 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet 2-9 fok között valószínű.

Csütörtökön az Észak-Dunántúlon és az Északi-középhegység területén tartósan ködös, illetve rétegfelhőzettel borított területek is lesznek, egyébként napos idő várható. Csapadék nem valószínű, de északon néhol szitálás előfordulhat. Emellett megélénkül, a Dunántúlon megerősödik a szél is. A leghidegebb órákban mínusz 7 és mínusz 1 fok között, napközben plusz 3-9 fok között alakul a hőmérséklet, de északkeleten kissé hidegebb, délnyugaton pedig kissé melegebb is lehet.

Pénteken sok napsütés várható, de a Dunántúlon fokozatosan megnövekszik a felhőzet és a nap második felében a Nyugat-Dunántúlon már lehet eső, havas eső, a hegyekben hó. A déli szél többfelé megerősödik, a Dunántúlon viharossá is fokozódik. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 5, a maximumhőmérséklet 5-13 fok között alakul (délnyugaton lesz a legmelegebb).

Szombaton többfelé várható eső, havas eső és erős szél. A leghidegebb órákban mínusz 2 és plusz 5, napközben plusz 2-11 fok között alakul a hőmérséklet.

Vasárnap erősen felhős vagy borult lesz az ég. Sokfelé várható eső, havas eső, havazás is. Emellett a szél is megerősödik. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 5, a legmagasabb hőmérséklet 0 és plusz 6 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Címkék: borús, hideg, időjárás, tél

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld

Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban

A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének

2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld

Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója

A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására

2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld

NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é

Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása

2025. Július 08. 12:44, kedd | Belföld

E.ON: több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás

Több mint 150 ezer ügyfélnél már helyreállt az áramszolgáltatás a hétfő délutáni vihar után az E.ON Hungária Csoport működési területén – közölte a cég kedden az MTI-vel.