Városlista
2025. május 2, péntek - Zsigmond

Hírek

2017. Szeptember 04. 15:05, hétfő | Helyi önkormányzati
Forrás: szekesfehervarhirado.hu

Egyéni és csoportos tárlatokkal ünnepel a Székesfehérvári Művészek Társasága

Egyéni és csoportos tárlatokkal ünnepel a Székesfehérvári Művészek Társasága

25 éves jubileumát ünnepli a Székesfehérvári Művészek Társasága, ezért szeptemberben egyéni és csoportos tárlatokkal invitálják a közönséget a város galériáiba, képtáraiba, művelődési házaiba.

A város önkormányzatának közleménye szerint az alapító tagokat a társaságban ma nyolc kortárs alkotó képviselik: Bauer István, Bukovácz Lajos, Ecsedi Mária, Hegedűs 2 László, Jónás Attila, Pinke Miklós, Végvári Beatrix és az alapításkor megválasztott és azóta többször újraválasztott elnök, Ujházi Péter. Ma több mint negyven rendes és két tiszteletbeli tagot számlálnak a helyi művészek.

A társaság negyedszázados jubileumát öt kollektív tárlattal - négy Székesfehérváron és egy Budapesten - és három egyéni kiállítással ünneplik meg jövő héttől.

Ecsedi Mária képzőművész könyvbemutatóval egybekötött kiállítását szeptember 6-án, szerdán Szele Bálint irodalomtörténész, műfordító nyitja meg a Vörösmarty Színház galériájában.

Csütörtökön a Vörösmarty Társaság termében Az, ami hasznos címmel nyílik meg Revák István festőművész kiállítása Pálfalvi András költő ajánlásával, majd A Szabadművelődés Házába várják a művészetkedvelőket, ahol először tekinthető meg a Dobozművek és egyéb rendhagyóságok című csoportos tárlat, amit Borsos Lőrinc festő, grafikus nyit meg.

Pénteken három csoportos tárlat nyílik meg: a Külvilág - a szabadtéri elektrografikai kiállítás a Városház téren lesz látható, az Új Magyar Képtárban az Átiratok című válogatás a Székesfehérvári Művészek Társaságának parafrázisait mutatja be, míg a Társaság Önarcképeit a Pelikán Galériában állítják ki.

A társaság által felajánlott művekből szeptember 16-án jótékonysági árverést tartanak a Fehérvári Heti Betevő javára a Pelikán Galériában.

Az ünnepségsorozat ezzel nem ér véget, hiszen szeptember 22-én, Budapesten, a Bartók 1 Galériában mutatkoznak be a székesfehérvári művészek, majd október 20-án Miklós János keramikusművész alkotásaiból nyílik kiállítás a székesfehérvári Szent István Hitoktatási és Művelődési Házban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Május 02. 09:50, péntek | Sport

MOL Magyar Kupa - Hétfőn indul a jegyértékesítés a fináléra

Hétfőn 10 órától kezdődik a jegyértékesítés a labdarúgó MOL Magyar Kupa május 14-i fináléjára, amelyben a tavalyi évhez hasonlóan a Ferencváros és a címvédő Paks találkozik a Puskás Arénában.

2025. Május 02. 09:50, péntek | Belföld

Agrometeorológia: nagy szükség lenne a májusi esőre

Az Alföldön és a Kisalföldön nagy területen száraz a talaj, ezért rendkívül nehezen kel a vetés; a jövő hét elején ugyan a lehűlés mellett érkezik több-kevesebb csapadék, de területi eloszlása ismét egyenetlennek ígérkezik

2025. Május 02. 09:49, péntek | Belföld

Idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat

Gyarapodott a hazai kutyabarát strandok száma: tíz éve csak 8, idén már 21 kutyabarát strand és fürdetőhely várja országszerte a kutyásokat, ami jól mutatja a kutyabarát helyek iránti igény jelentős növekedését

2025. Május 02. 09:48, péntek | Belföld

Folytatódik a nyárias idő a hétvégén, de vasárnap már lehetnek záporok

Folytatódik a napos idő május első hétvégéjén, szombaton akár 31 Celsius-fok is lehet.