Hírek
2021. Január 14. 13:39, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/illusztráció: mti
Elértük a járvány csúcsát, már leszállóágban van
Müller Cecília országos tisztifőorvos az operatív törzs csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy a járvány csúcsát már elértük, jelenleg a járvány leszálló ágban van.
1778 újabb magyarnál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 342 237-re nőtt a beazonosított fertőzöttek száma Magyarországon.
Hozzátette, hogy elhunyt 94 beteg, többségük idős, krónikus beteg volt. Az elhunytak száma ezzel 10 648-ra emelkedett.
Kitért arra is, hogy a gyógyultak száma is folyamatosan nő, jelenleg 197 936, az aktív fertőzöttek száma pedig 133 653-ra csökkent.
Jelenleg 4980 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 357-en vannak lélegeztetőgépen.
Müller Cecília felhívta hangsúlyozta azt is, hogy fontos az egészségügyi dolgozók beoltása. Mint fogalmazott szükség lesz rájuk, amikor a lakosság szélesebb körű oltása elkezdődhet.
Folytatódik a hétvégén a 100 főnél nagyobb létszámú idősotthonokban az oltás, a Moderna vakcinájával.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 27. 16:00, péntek | Belföld
Szalay-Bobrovniczky Kristóf: újabb intézkedések erősítik a kritikus infrastruktúra védelmét
2026. Február 27. 13:12, péntek | Belföld
Orbán Viktor szerint megtámadták Magyarországot
Magyarországot megtámadták, "olajblokád" alá vették - jelentette ki a miniszterelnök pénteken a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában.
2026. Február 27. 12:00, péntek | Belföld
NGM-helyettes államtitkár: a reptéri fejlesztések célja, hogy Magyarország a régió légiközlekedési központjává váljon
A reptéri fejlesztések célja, hogy a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér a régió utasforgalmi és teherszállítási csomópontjává váljon
