Városlista
2025. november 1, szombat - Marianna

Hírek

2018. Április 12. 13:48, csütörtök | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Elkészült az Adonyi utca zsákutca szakaszának felújítása

Elkészült az Adonyi utca zsákutca szakaszának felújítása

Az Adonyi utca zsákutca szakaszán több mint 800 négyzetméternyi aszfaltos útburkolatot, 300 négyzetméteren térköves járdát és 600 folyóméter szegélyt építettek.

A felújítás műszaki átadása csütörtökön reggel megtörtént. A környéken, a nyár elején indul a szomszédos Szabadkai utca felújítása is.

Az Adonyi utca önkormányzati képviselője Dienesné Fluk Györgyi elmondta, hogy az Adonyi út zsákutcás szakaszán 40 éve nem történt ilyen jellegű fejlesztés. Az elmúlt időszakban folyamatosan szépülnek a körzet útjai és járdái, de első körben a nagy átmenő forgalmat bonyolító utakat újították fel és számos járdát építettek. A nyár elején indul az Adonyi úttal párhuzamos Szabadkai utca felújítása is.

Székesfehérvár Önkormányzata az ÚT 2017-19 program keretében 2018-ra több mint 2 milliárd forintot biztosított a Városgondnokságnak melynek keretében valamennyi városrészben út-, járda- és parkolófelújítások valósulnak meg. Közel negyven éves lemaradást orvosol a néhány éve elindított útfelújítási program, ugyanis az útjainkon átlagosan ennyi ideje nem történt komoly felújítás.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. November 01. 08:57, szombat | Életmód

Halottak napja - Országszerte hosszabb ideig tartanak nyitva a temetők

2025. November 01. 08:56, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: Győrben létrejön a hatodik Konfuciusz Intézet Magyarországon

Budapest, Debrecen, Miskolc, Pécs és Szeged után a győri Széchenyi István Egyetemen létrejön immár a hatodik Konfuciusz Intézet is Magyarországon, ami újabb lendületet ad a magyar-kínai együttműködésnek