Hírek
2025. Május 17. 08:27, szombat |
Belföld
Forrás: MTI
Elkészült az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria győri gyárában
Legördült a gyártósorról az egymilliomodik Audi Q3 modell az Audi Hungaria Zrt. győri gyárában. Az ünnepség részeként az Audi Hungaria és a magyar kormány megújította a 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodását.
Gerd Walker, az Audi AG termelésért és logisztikáért felelős igazgatósági tagja beszédében kiemelte, hogy a Győrben gyártott termékek és az Audi Hungaria szolgáltatásai egyedülállóak és meghatározóak a konszernen belül is. Ezt bizonyítja a Q3 modell egymilliomodik elkészült darabja - fűzte hozzá.
Az Audi Hungaria fontos pillére a nemzetközi termelőhálózatnak, és központi szereplője a magyar gazdaságnak, amelyben a járműipar kulcsfontosságú ágazat - emelte ki Gerd Walker. Az Audi Hungaria a konszern versenyképességét is erősíti - fűzte hozzá.
Hangsúlyozta, hogy az Audi szorosan együttműködik az állami szereplőkkel, és emlékeztetett arra, hogy az Audi 2013-ban kötött stratégiai együttműködési megállapodást a kormánnyal, amelyet pénteken megújítottak Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel Győrben. A megállapodás megteremti a keretet a további győri fejlesztésekhez, valamint a szolgáltatások, az oktatás és a tudomány területein is erősítheti jelenlétét a vállalat - mondta.
Michael Breme, az Audi Hungaria igazgatóságának elnöke felidézte, hogy a járműgyártás Győrben az Audi TT modellekkel kezdődött, majd az A3 cabrióval és limousine-nal folytatódott. A Q3 modellek sorozatgyártása 2018-ban indult.
Elmondta, hogy tavaly több mint 179 ezer járművet gyártottak Győrben, amiből a legtöbb, mintegy 163 ezer Q3 modell volt.
A győri székhelyű Audi Hungaria Zrt. az Audi konszern tagja, az Audi és Volkswagen konszern központi motorszállítója. Győrben gyártják az Audi Q3 és Q3 Sportback modelleket, amelyek elektromos hajtáslánccal is készülnek.
Az Audi Hungaria Zrt. 8,611 milliárd euró (3469,5 milliárd forint) árbevételt ért el 2024-ben, adózott eredménye 304 millió euró (122,5 milliárd forint) lett.
Tavaly a vállalat a 179 710 jármű mellett 1 580 991 hajtásláncot gyártott Győrben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 30. 08:00, kedd | Belföld
Hőség - Szerda éjfélig meghosszabbodik a harmadfokú hőségriasztás
Szerda éjfélig meghosszabbítja a harmadfokú hőségriasztást az országos tisztifőorvos
2026. Június 29. 17:00, hétfő | Belföld
Hőség - Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el
Több Pest vármegyei településen vízkorlátozást rendeltek el, vagy takarékosságra kérték a lakosságot a nagy hőség és az emiatt megnövekedett vízhasználat miatt
2026. Június 29. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: a költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után
A magyar költségvetést drámaian rossz állapotban találtuk az átadás-átvétel után - közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn a Facebook-oldalán közzétett videójában.
2026. Június 29. 09:02, hétfő | Belföld
Hőség - Meteorológia: hétfőn nagyon erős UV-B-sugárzás várható
Hétfőn figyelmeztetési kritériumot meghaladó, nagyon erős UV-B-sugárzás várható országszerte - közölte a HungaroMet Nonprofit Zrt. vasárnap az MTI-vel.
