Hírek
2011. Szeptember 28. 14:25, szerda |
Belföld
Forrás: OrientPress
Elmaradhat a családi pótlék emelése az élettársi kapcsolatban élőknél

Nem tesznek eleget az ombudsman kérésének, és hátrányosan megkülönböztetik az élettársi kapcsolatban élő gyerekeseket - ez a lényege annak a válasznak, amit a Nemzeti Erőforrás Minisztérium küldött a Népszava kérdésére.
Szabó Máté ombudsman korábban azt kérte a minisztertől, kezdeményezze a családi pótlékról szóló törvény módosítását a nem házasságban élők gyerekeinek érdekében. A lap szerette volna megtudni, hogy jövőre emelik-e 2009-es szinten befagyasztott családi pótlékot és azt, hogy a korábbi terveknek megfelelőn életkor alapján valóban differenciálnák-e az összeget.
A törvényi szabályozás 'alkotmányossági szempontból nem kifogásolható, az éppen a házasság intézményének védelmét érvényre juttató, tudatos állami értékválasztást tükrözi' - ezt a választ küldte a lapnak a Nemzeti Erőforrás Minisztérium. Az ombudsman ugyanis megállapította: sérti a gyermekek jogait és az egyenlő bánásmód követelményét, hogy az élettársi kapcsolatban élő szülők kevesebb családi pótlékot kaphatnak, mint azok, akik összeházasodtak. Más állami támogatásoktól is elesnek azok a nagycsaládok, amelyekben a szülők nem kötöttek házasságot. A tárca válaszából kiderült, nem tesznek eleget az ombudsman kérésének.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Október 01. 07:46, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre Nyíregyházán
54 milliárd forintos beruházással a világ második legnagyobb LEGO-gyára jött létre mostanra Nyíregyházán, s ez a vállalat egyetlen olyan üzeme Európában, amelyben a termelés minden folyamata jelen van
2025. Október 01. 07:45, szerda | Belföld
Kövér László: Magyarország testvéri népként tekint a törökökre
Magyarország testvéri népként tekint a törökökre - hangsúlyozta Kövér László, az Országgyűlés elnöke a Maarif Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola és Gimnázium megnyitó ünnepségén kedden Budapesten.
2025. Október 01. 07:44, szerda | Belföld
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem és a BMW Debrecen
Megerősítette és bővítette együttműködését a Debreceni Egyetem (DE) és a BMW Debrecen, az erről szóló megállapodást kedden írták alá a felsőoktatási intézményben tartott sajtótájékoztatón.
2025. Szeptember 30. 07:19, kedd | Belföld
Gulyás Gergely: Magyarország hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen
Magyarország a viszonosság elvét követve hétfőn tükörintézkedéseket vezet be ukrán hírportálok ellen, így azok Magyarország területén nem lesznek elérhetők - közölte a Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebook-oldalán.