Hírek
2022. Február 06. 18:05, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Elszállítják az Óbudán talált világháborús bombát
Nagyméretű világháborús robbanóeszköz került elő Budapesten a III. kerületi Bojtár utcában, a száz kilogrammos szovjet bomba élesített gyújtószerkezetet nem tartalmaz, így elszállítják
- közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezredének kommunikációs tisztje vasárnap az MTI-vel.
Gajdos Milán elmondta, vasárnap reggel kezdték meg a tűzszerészek a robbanóeszköz állapotának felmérését.
A bomba szállítható állapotban van, hamarosan elviszik a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére, későbbi megsemmisítésre - közölte.
A tűzszerészművelet idejére a rendőrség mintegy 250 méter sugarú körben lezárta az érintett területet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 31. 07:33, szerda | Belföld
MÁV: több járművet állítanak forgalomba az év végi, újévi időszakban bizonyos vonalakon
2025. December 31. 07:32, szerda | Belföld
Sulyok Tamás Kapu Tiborral együtt köszönti az újévet a közmédia csatornáin
Sulyok Tamás köztársasági elnök Kapu Tibor kutatóűrhajóssal együtt köszönti az új évet a közmédia csatornáin szerda éjfél után.
2025. December 30. 09:50, kedd | Belföld
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én
Orbán Viktor évnyitó nemzetközi sajtótájékoztatót tart január 5-én 11 órakor. A hírt a kormányfő a Facebook oldalán tette közzé hétfőn.
