Városlista
2025. november 16, vasárnap - Ödön

Hírek

2022. Július 01. 18:02, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: mti

Emelkedik a koronavírusos megbetegedések száma itthon

Emelkedik a koronavírusos megbetegedések száma itthon

Az elmúlt hetekben megfordult a koronavírus-fertőzéssel diagnosztizált új esetek csökkenésének tendenciája, a múlt héten 3042 új fertőzöttet regisztráltak, ez 55 százalékos emelkedés az azt megelőző héthez képest

- mondta a Nemzeti Népegészségügyi Központ (NNK) járványügyi osztályvezetője pénteken.

Galgóczi Ágnes a Kossuth rádió Napközben című műsorában emlékeztetett: kórházban 233 beteget ápolnak vírusfertőzés miatt, öten szorulnak lélegeztetőgépre.

A szakember kitért arra, hogy Európában is emelkedik a betegek száma, egyelőre azonban sem a kórházban kezelt páciensek, sem a súlyos állapotban lévők száma nem nőtt számottevően.

Galgóczi Ágnes beszámolt arról, hogy Magyarországon az új fertőzések döntő többségét a koronavírus omikron variánsának BA.2 alvariánsa okozza, de a mintákban kimutatták a BA.5 és a BA.4 alvariánst is.

Hozzátette: a betegség lefolyásának súlyosságában ugyanakkor nem tapasztalnak változást, de egyes betegeknél nem zárható ki, hogy a vírus komolyabb tüneteket okoz.

A szakember továbbra is az oltás fontosságára hívta fel a figyelmet, azt mondta, hogy a harmadik, megerősítő oltás is mindenkinek ajánlott.

Ezzel kapcsolatban jelezte, hogy július 1-jétől a kórházi oltópontokra péntekenként lehet oltásra menni, illetve a háziorvossal egyeztetve a rendelőben is megkapható a vakcina.

Galgóczi Ágnes kitért arra, hogy a jelenlegi helyzetben nincs szükség járványügyi intézkedésekre, azonban a zsúfolt, zárt helyeken mindig magas a fertőzés kockázata, így aki szükségét érzi, ilyen helyen viseljen maszkot.

Ezek érdekelhetnek még

2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld

Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását

A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.

2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld

A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök

Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.