Városlista
2025. december 31, szerda - Szilveszter

Hírek

2018. Április 23. 13:42, hétfő | Helyi
Forrás: szekesfehervar.hu

Érdemes Fehérváron egyetemistának lenni – duális képzések a fehérvári Corvinuson

Érdemes Fehérváron egyetemistának lenni – duális képzések a fehérvári Corvinuson

Duális Információs Napot tartott a Budapesti Corvinus Egyetem Székesfehérvári Campusa a Városházán, a 2018-as duális képzések céges partnereivel közösen.

Az egyre népszerűbb képzési forma előnyeiről, a képzés módjáról és a jelentkezés feltételeiről az intézmény és a cégek képviselői adtak tájékoztatást a diákoknak.

A Budapesti Corvinus Egyetem tájékoztatója a duális képzésről.

Az alapképzés szakjai közül a tavalyihoz hasonlóan a gazdálkodás és menedzsmentet, pénzügy és számvitelt valamint a turizmus és vendéglátás szakot is indítják duális formában. Az egyetem egy egészen új mesterképzési szakkal jelent meg tavaly ősztől és a nappalin végezhető sportközgazdász szak 2018-ban is duális formában indul.

A Corvinus duális nyílt napján a Városházán Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte a fórumon a diákokat és a duális partnereket. A leendő corvinusos hallgatóknak sok sikert és kitartást kívánt az érettségi időszak izgalmas munkájához. „Bízunk abban, hogy szeptemberben találkozunk Fehérváron a tanévnyitón.” Kiemelte, hogy a duális partnerek nagy szaktudással rendelkeznek ahhoz, hogy a Corvinussal közösen biztos jövőt biztosítsanak a fiataloknak. „Idén újabb előrelépésről lehet beszámolni, hiszen az első évhez képest megháromszorozódott a jelentkezők száma. Köszönöm az egyetemnek, hogy új szakokkal bővül évről évre a képzési paletta.” - mondta Székesfehérvár polgármestere.

Ez egy olyan időszak, melyben sok kihívás van a fiatalok életében – mondta Dr. András Krisztina rektori megbízott, majd köszönetet mondott a városnak, hogy már a pályaorientáció során is lehet a duális partnerekkel találkozni. Elmondta, hogy mind az alap, mind a mesterszak jelentkezési számai kiemelkedően növekedtek: a tavalyi év első helyezettjeihez képest plusz száz fő jelentkezett. Sok specialitás van Fehérváron és kiemelkedő lehetőséget nyújt, hogy a városban a felsőoktatás innovatív ódon alkalmazkodik a helyi gazdasághoz.

Marcelekné Kormos Cecília tanulmányi irodavezető adott tájékoztatást a duális képzési lehetőségekről. Mint mondta heti három napot töltenek el előre elkészített órarend szerint az egyetemen a hallgatók és két napot a duális partnernél töltenek, ami éves szinten összesen 110 napot jelent.

szekesfehervar.hu

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi

Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására

A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést

2025. December 31. 07:35, szerda | Életmód

Különleges meteorraj érkezik január első napjaiban

Január első napjaiban érkezik a Quadrantidák meteorraj, továbbá egy látványos négyes együttállás is megfigyelhető lesz az éjszakai égbolton - közölte a Svábhegyi Csillagvizsgáló hétfőn az MTI-vel.

2025. December 31. 07:34, szerda | Életmód

Lavina sodort el egy magyar házaspárt Dél-Tirolban, a férj meghalt

Lavina sodort el hétfőn egy magyar házaspárt az olaszországi Trentino-Alto Adige (Dél-Tirol) megye Aurina-völgyében, a férj meghalt, felesége viszont sértetlen maradt

2025. December 31. 07:33, szerda | Kék hírek

A NAV nevével visszaélve támadnak adathalász csalók

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nevével visszaélve támadnak az adathalászatra specializálódott csalók, akik adó-visszatérítés lehetőségével kecsegtetik áldozataikat - közölte az adhatóság kedden az MTI-vel.