Hírek
2012. Május 07. 07:21, hétfő |
Sport
Forrás: mno.hu / MTI
Erőss Zsolt feladta a csúcstámadást
Erőss Zsoltnak is le kellett mondania Annapurna megmászásáról: a hegymászó vasárnap reggel próbálkozott meg a csúcstámadással, de vissza kellett fordulnia – tájékoztatta vasárnap az MTI-t Vincze Szabolcs sajtófőnök.
A 2012-es magyar expedíció március 28-án indult el a 8091 méter magas Annapurna meghódítására. Erőss Zsolton kívül Kollár Lajos, Mécs László és Horváth Tibor, a Magyarok a Világ Nyolcezresein expedíciós sorozat tagjai vállalkoztak a veszélyesnek tartott hegy megmászására.
Erőss Zsolt egy többtagú nemzetközi csoporttal szombat éjjel indult el a négyes számú, csúcstámadó táborból, de hamarosan a visszafordulás mellett döntött, és megkezdte a leereszkedést a hegyről. Horváth Tibor már szombaton délután a 6800 méter magasan lévő hármas táborból indult el lefelé. Közben Mécs László az alaptáborból az 5500 méter magasban fekvő kettes táborba indult, hogy ott találkozzon a két hegymászóval.
„Valószínűleg már nem lesz több lehetőség újabb csúcstámadásra” – mondta Vince Szabolcs, aki szerint a hegyen uralkodó időjárási körülmények nem teszik lehetővé az akciót.
Egy 2007-es kimutatás szerint a Föld legmagasabb hegyei között az Annapurna a legveszélyesebb, itt az alpinisták 40,8 százaléka veszti életét, a legkevésbé veszélyes pedig a Cso-Oju, ahol a kockázat 1,8 százalék. Az Annapurna csúcsára 148 hegymászó jutott fel, s közülük 58 nem tért vissza, 37-ük életét lavina oltotta ki.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 11:00, szombat | Sport
Labdarúgó NB I - Megvan az Újpest idei első győzelme
Az Újpest hazai pályán 2–1-re nyert a tizenegyest hibázó Debrecen ellen a labdarúgó Fizz Liga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén, és ezzel megszerezte idei első győzelmét.
2026. Február 13. 11:00, péntek | Sport
Nemzetek Ligája - Az ukrán, a georgiai és az északír csapattal egy csoportban a magyarok
A magyar labdarúgó-válogatott Ukrajna, Georgia és Észak-Írország csapatával találkozik majd a 2026/2027-es Nemzetek Ligája B divíziójának 2-es csoportjában.
2026. Február 12. 16:00, csütörtök | Sport
Kós Hubert a világ második legjobb férfi úszója a swimswam szakportál szerint
Az úszó Kós Hubert a második azon a listán, amelyet a tekintélyes swimswam szakportál készített a 2026-os esztendőre előre tekintve.
2026. Február 09. 15:00, hétfő | Sport
Varga Barnabás duplázott a görög élvonalban
A görög labdarúgó-bajnokságban szereplő AEK Athén vasárnapi kezdőcsapatának tagja volt Varga Barnabás, aki a sereghajtó Panszerraikosz elleni idegenbeli mérkőzés 55. és 95. percében is gólt szerzett.
