Városlista
2026. június 1, hétfő - Tünde

Hírek

2021. Október 02. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Éveken át bántalmazta, majd megpróbálta megölni feleségét

Éveken át bántalmazta, majd megpróbálta megölni feleségét

Emberölés kísérlete és súlyos testi sértés kísérlete miatt, halmazati büntetésül 11 év börtönbüntetésre ítélte másodfokon a Győri Ítélőtábla azt a férfit, aki éveken át bántalmazta, majd megpróbálta megölni feleségét

- tudatta a Győri Fellebbviteli Főügyészség pénteken az MTI-vel.

A Mészáros Tamás fellebbviteli főügyész által jegyzett közlemény szerint a táblabíróság a jogerős döntéssel helybenhagyta az első fokon eljáró Veszprémi Törvényszék határozatát.

A férfit mellékbüntetésként tíz évre eltiltották a közügyek gyakorlásától.

Az ítéleti tényállás szerint a vádlott a feleségét házasságuk alatt ittas állapotban többször bántalmazta, de a nő egyszer sem tett feljelentést és orvoshoz sem fordult. Férjének mindig megbocsátott.

2017 nyarán a férfi étkezés közben minden előzmény nélkül megszúrta a feleségét a jobb combja térdhajlatán, egy évvel később ittas állapotban pedig az ágyon fekvő nő arcára párnát szorított és mintegy tíz másodpercig fojtogatta. A nő el tudta lökni magától a férfit, aki azonban egy zsebkéssel hátba szúrta. A vádlott ezután közölte, hogy elege van az életből, majd többször mellkason szúrta magát.

A férfit, aki felesége halált is okozhatta volna, megműtötték.

A Győri Ítélőtábla osztotta a fellebbviteli főügyészség és a Veszprémi Törvényszék azon álláspontját, amely szerint a férfi szándéka az emberölés bűntettének kísérletére vonatkozóan nem eshetőleges, hanem egyenes volt.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 01. 10:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a közmédia vezérigazgatóinak azonnal távozniuk kell

Miután bebizonyosodott, hogy a vezetők utasítására készültek a közmédiában a Tisza Pártot lejárató anyagok, Papp Dániel és Altorjai Anita vezérigazgatóknak azonnal távozniuk kell!

2026. Június 01. 07:01, hétfő | Belföld

Sulyok Tamás: továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet

Továbbra is betöltöm köztársasági elnöki tisztségemet, és gyakorlom az alaptörvényben és a jogszabályokban meghatározott hatásköreimet - jelentette ki az államfő vasárnap este a Facebookon közzétett videójában.

2026. Május 31. 15:00, vasárnap | Belföld

Megerősítette a magyar államadós-osztályzatot az S&P