2013. Július 16. 20:04, kedd | Sport
Forrás: MTI

EYOF - Egy arany és két bronz a keddi magyar mérleg

Sztankovics Dóra, a 400 méteres vegyesúszás bronzérmese az utrechti Európai Ifjúsági és Olimpiai Fesztiválon (EYOF) Hollandiában.

A kalapácsvető Bácskay Zsófia és a futó Tóth Lili Anna hétfői sikere után kedden a cselgáncsozó Pupp Réka is aranyérmet szerzett az utrechti Európai Ifjúsági és Olimpiai Fesztiválon (EYOF), az úszó Sztankovics Dóra és a vágtázó Szabó Dániel pedig harmadikként zárt.

A Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tájékoztatása szerint a dunaújvárosi versenyző, aki tavaly harmadik lett a korosztályos Eb-n, a 48 kilogrammos súlycsoportban diadalmaskodott, s pályafutása eddigi legnagyobb diadalát aratva az EYOF történetének 56. magyar aranyérmét érdemelte ki.
A 15-17 éves reménységek hollandiai viadalán a dzsúdós győzelemhez még két bronz is társult: az úszóknál 400 méter vegyesen Sztankovics Dóra 4:59.73-mal lett harmadik, míg atlétikában, a klasszikus 100 méteres futószámban Szabó Dániel 10.83 másodperces idővel állhatott a dobogó alsó fokára.
A női kosárlabda-válogatott 82-62-re verte a franciák együttesét, így a legjobb négy között folytathatja szereplését.