Hírek
2012. Február 06. 07:39, hétfő |
Külföld
Forrás: mno.hu/MTI
Fejvesztve menekültek az emberek
Egy 6,8-as erejű földrengés rázta meg hétfőn a Fülöp-szigetek középső részét, egy gyermek életét vesztette, rádőlt egy leomló fal – közölték a helyi hatóságok.
A rengés epicentruma a Negros és a Cebu szigetek közötti tengerszakaszon, fészke pedig 46 kilométeres mélységben volt az amerikai földtani intézet (USGS) mérése szerint. A földmozgást egy 4,8-as és a 5,6-os erősségű utórengés követte.
A Fülöp-szigeteki szeizmológiai intézet cunamiriadót rendelt el, a hawaii székhelyű csendes-óceániai szökőár-előrejelző állomás nem, de figyelmezette a tengerpartokon tartózkodókat, hogy legyenek óvatosak. Komolyabb anyagi károkról nem érkezett jelentés, de néhol pánik tört ki, az emberek fejvesztve menekültek ki az épületekből.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 15. 08:40, szombat | Külföld
Ukrajnai háború - Ukrán elnök: Oroszország Cirkon hiperszonikus rakétával mért csapást Ukrajnára
Oroszország mintegy 430 drónt és 18 rakétát indított Ukrajna ellen, a támadás fő iránya Kijev volt; ezen felül péntek reggel az oroszok Cirkon hiperszonikus rakétát vetetek be Szumi megye ellen
2025. November 15. 08:35, szombat | Külföld
A lengyel elnök újraaktiválná a V4 csoportot
2025. November 14. 07:31, péntek | Külföld
Ukrán miniszterelnök: a korrupciós botrány miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában
Az energetikai szektorban leleplezett korrupciós ügy miatt minden állami vállalatot ellenőriznek Ukrajnában - jelentette be Julija Szviridenko miniszterelnök csütörtökön a Telegramon.
2025. November 13. 07:27, csütörtök | Külföld
Újraindulhat az amerikai kormányzat működése, a Kongresszus elfogadta az átmeneti költségvetést
Az amerikai Kongresszus alsóháza elfogadta a szövetségi intézmények finanszírozásáról szóló, így a kormányzati működés újraindulását lehetővé tevő átmeneti költségvetési törvényt szerdán.
