Hírek
2019. Február 06. 14:21, szerda |
Belföld
Forrás: infovárosok
Fizethet a bírót szidó és megrúgó megye hármas focista
Bíróság elé állította az Esztergomi Járási Ügyészség szerdán azt a focistát, aki tavaly ősszel egy mérkőzésen, a kiállítását követően szidta, majd megrúgta a játékvezetőt.
2018. november 11-én 13 óra 30 perckor Annavölgyön a Magyar Labdarúgó Szövetség Komárom-Esztergom Megyei Igazgatósága szervezésében megyei III. osztályú labdarúgó mérkőzést rendeztek. A férfi az annavölgyi csapat játékosaként vett részt a meccsen – számolt be az esetről a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség.
A focista a mérkőzés közben – mivel megítélése szerint a sérelmére elkövetett szabálytalanság miatt a játékvezető nem ítélt szabadrúgást – trágár, sértő kijelentést tett a játékvezetőre, aki őt emiatt kiállította. Ezt a vádlott jogtalannak érezte, és az emiatt érzett dühében elindult a bíró felé, közben folyamatosan szidta, majd amikor odaért hozzá, megrángatta a mezét, és egyszer belerúgott a combjába. A mérkőzés vezetőjének nem lett sérülése.
A labdarúgó mérkőzés mindenki számára azonos feltételekkel állt nyitva, azon körülbelül 50 szurkoló volt jelen.
Az ügyészség a beismerő vallomást tett elkövetőt nyilvános rendezvényen elkövetett garázdaság bűntettével vádolta, és szerdán bíróság elé állította.
Az Esztergomi Járásbíróság a férfit 300 ezer forint pénzbüntetésre ítélte. Az ítélet jogerős.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 16. 08:34, vasárnap | Belföld
MÁV: december 14-től érvényes az új menetrend, egyes vonalakon bővülhetnek a szolgáltatások
2025. November 16. 08:31, vasárnap | Belföld
Orbán Viktor nagyon megdicsérte saját kormányzását
A miniszterelnök szerint Magyarországon van az egyik legstabilabb és leghatékonyabb kormányzás Európában.
2025. November 15. 08:37, szombat | Belföld
Magyar Levente: a tervezett ütemben épül Magyarország tengeri kikötője Triesztben
2025. November 15. 08:36, szombat | Belföld
A nemzeti konzultáció kitöltését kéri a miniszterelnök
Most még időben vagyunk, elmondhatjuk a véleményünket a brüsszeli bürokraták és a magyar baloldal háborús gazdasági terveiről - véli Orbán Viktor.
